Gąsawa. Ostre strzelanie w meczu na szczycie

mrow
Najlepszy strzelec wicelidera gąsawskiej piłki halowej Krzysztof Jackowiak
Najlepszy strzelec wicelidera gąsawskiej piłki halowej Krzysztof Jackowiak Fot. mrow
Po 11 kolejce spotkań Gąsawskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej wydaje się, że walka o tytuł mistrzowski powinna się rozegrać pomiędzy Grodem Piasta a Auto Komisem Fabio Modliszewko.

Z tego grona wypadło gąsawskie OSP, które w meczu na szczycie przegrało z Elbonetem Szubin 5:6. Tym razem hat-tricka ustrzeliło dwóch graczy Karol Milejczak i Norbert Szklarz.

Po 11 kolejce krystalizuje się sytuacja w tabeli. Pierwsze dwa miejsca są raczej zarezerwowane dla Grodu Piasta i Auto Komisu Fabio Modliszewko. O najniższy stopień na podium walczyć będzie OSP Gąsawa, Elbonet Szubin i Maktronik Bydgoszcz. Najgorzej wygląda sytuacja SKS Lubcz, który do tej pory ugrał tylko 3 punkty.

Jedenaste niedzielne popołudnie z halową piłką w Gąsawie rozpoczął pojedynek Maktronik Bydgoszcz - LO Albert Żnin. Już od wielu sezonów Maktronik miał zawsze problemy z licealistami, lecz zawsze udawało się wygrać jedną lub dwiema bramkami. Tym razem nie było inaczej. Przez całe spotkanie trwał zacięty bój o każdy metr boiska. Do przerwy po bramce Łukasza Szmiela prowadzili mistrzowie z Bydgoszczy. W drugiej połowie nie mający nic do stracenia licealiści rzucili się do odrabiania strat, jednak fantastycznie bronił Maciej Chrzanowski. Licealiści po raz kolejny po dobrym meczu schodzą z boiska pokonani a Maktronik dzięki wygranej zachował szanse na pudło. W drugim meczu kandydat do mistrzostwa z Modliszewka po raz kolejny pokazał piękną techniczną piłkę i zasłużenie wygrał z PSP Żnin 5:1. Auto Komisowi pomógł trochę Mariusz Danelski, który otrzymał czerwoną kartkę. Szybkie kontry i wiele sytuacji podbramkowych to krótkie streszczenie meczu Sołectw: Godaw i Szelejewa. Po 30 minutach o jedną bramkę skuteczniejsi okazali się gracze z Godaw. Głupich punktów nie traci Gród Piasta, który w swoim stylu wygrał z SKS Lubcz. Bramkarzom spokoju nie daje Karol Milejczak, który do bogatego konta bramkowego dopisał kolejne trzy gole.

Najbardziej emocjonujący mecz rozegrały drużyny Elbonetu Szubin i OSP Gąsawa. Do przerwy wydawało się, że strażacy kontrolują przebieg na boisku, ponieważ prowadzili 4:2. Po przerwie Elbonet rzucił się do odrabiania strat. Ostatecznie szubinianie po znakomitej końcówce zwyciężył 6:5 i awansowali na 3 miejsce w tabeli.

Elbonet szubin - OSP Gąsawa 6:5
Elbonet: Patryk Kurowski - 2, Karol Klucz - 2, Mirosław Iciak - 1, Łukasz Janicki - 1

10. SKS Lubcz 11 3
W klasyfikacji strzelców niezmiennie prowadzi Patryk Kurowski (Elbonet Szubin) - 32 bramki przed Karolem Milejczakiem (Gród Piasta) - 26 bramek i Norbertem Szklarzem (OSP Gąsawa) - 14 bramek