Szelejewo sensacyjnym pogromcą mistrzów. Pięć goli Kurowskiego

mrow
Do rzutu wolnego przymierza się czołowy strzelec ligi gąsawskiej Karol Milejczak z Grodu Piasta (biało czerwone stroje) Fot. mrow
W ostatnich kolejkach piłki halowej w Gąsawie mówi się najczęściej o niedawnym outsiderze ligi Sołectwie Szelejewo, które po roszadach w składzie gra jak z nut.

W 10 kolejce o sile młodego zespołu z Szelejewa przekonał się kilkukrotny mistrz ligi Maktronik Bydgoszcz. W meczu na szczycie Gród Piasta zremisował Z Auto Komisem Fabio 1:1. Skutecznością cały czas błyszczy Patryk Kurowski z Elbonetu, który strzelił 5 goli SKS-owi Lubcz.
W 10 kolejce doszło do kilku ciekawych konfrontacji, ale najciekawiej było w meczu Grodu Piasta z Auto Komisem Fabio Modliszewko. Pierwszą bramkę strzelili zawodnicy Grodu, jednak Auto Komis nie dawał za wygraną. W drugiej połowie nie mający nic do stracenia zawodnicy Auto Komisu założyli "hokejowy zamek" na lidera co przyniosło efekt. W precyzyjnie ustawionym murze lukę znalazł specjalista nie tylko od rzutów wolnych Krzysztof Jackowiak i zrobiło się 1:1. Do końca spotkania przewagę boiskową miał Auto Komis a Gród ograniczał się do szybkich kontr, które głównie wyprowadzał Marek Gwit. Tego dnia bramkarze bronili fantastycznie i więcej zaskoczyć się nie dali. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Równie ciekawie było w meczu Maktronika Bydgoszcz z rewelacją ostatnich kolejek Sołectwem Szelejewo. Już do przerwy na tablicy widniał sensacyjny wynik 2:0 dla Sołectwa. Po przerwie Maktronik przycisnął młodzież z Szelejewa i zdobył kontaktową bramkę. To jednak było wszystko na co było stać tego dnia Maktronika. Na dobicie wyjątkowo ruchliwi i grający szybka piłkę zawodnicy Sołectwa Szelejewo strzelili trzecią bramkę i sensacja stała się faktem. Punktowe straty czołówki wykorzystali gracze OSP, którzy ograli Sołectwo Godawy. Ostry trening strzelecki urządzili sobie gracze Elbonetu Szubin, którzy w dwucyfrowych rozmiarach pokonali SKS Lubcz. Kolejne pięć trafień dopisał do swojego konta lider klasyfikacji strzelców Patryk Kurowski. W ostatnim meczu wieczoru PSP Żnin po bardzo zaciętym meczu ograło LO Albert Żnin 5:4, dzięki czemu wyprzedzili rywali w tabeli.
Wyniki 10 kolejki
Sołectwo Godawy - OSP Gąsawa 3:6
Sołectwo: Maciej Folaron - 1, Leszek Kranz - 1, Łukasz Karczewski - 1
OSP: Jacek Ciemny - 2, Norbrt Szklarz - 2, Jakub Matuszak - 2
Elbonet Szubin - SKS Lubcz 10:1
Elbonet: Patryk Kurowski - 5, Łukasz Janicki - 2, Karol Klucz - 2, Mateusz Rachubiński - 1
SKS: Piotr Ruchalski - 1
Gród Piasta - Auto Komis Fabio Modliszewko 1:1
Gród: Karol Milejczak - 1
Auto Komis: Krzysztof Jackowiak - 1
Sołectwo Szelejewo - Maktronik Bydgoszcz 3:1
Sołectwo: Kamil Nowakowski - 1, Tomasz Superczyński - 1, Patryk Paluszkiewicz - 1
Maktronik: Maciej Napierała - 1
PSP Żnin - LO Albert Żnin 5:4
PSP: Przemysła Kozłowski - 2, Patryk Filipczak - 1, Mariusz Stokłosa - 1, Mariusz Danelski - 1
10. SKS Lubcz 10 3
W klasyfikacji strzelców zdecydowane prowadzi Patryk Kurowski (Elbonet), który strzelił 30 bramek i wyprzedza Karola Milejczaka (Gród Piasta) - 23 bramki i Krzysztofa Jackowiaka (Auto Komis Fabio) - 12 trafień.