Kandydat do mistrzostwa nie zwalnia tempa

mrow
Lider klasyfikacji strzelców Patryk Kurowski (żółte spodenki)zdobył pierwszą bramkę po zaskakującym strzale z rogu. fot. mrow
Tylko 4 spotkania rozegrano w kończących pierwszą rundę zmaganiach piłkarzy halowych w Gąsawie. Po wycofaniu 2 zespołów z ligi i roszadach w tabeli i terminarzu meczów aż dwa zespołu musiały pauzować w 9 kolejce. Szansy na "ucieczkę" rywalom w tabeli nie stracił Gród Piasta, który pokonał Maktronik Bydgoszcz i zakończył pierwszą rundę na pierwszym miejscu.

W ostatniej rundzie halowej piłki w Gąsawie najciekawiej przedstawiała się konfrontacja Maktronika Bydgoszcz z liderem Grodem Piasta. Spotkanie dostarczyło wielu emocji jednak już po pierwszej połowie Gród prowadził 2:0. Po przerwie Maktronik przebudził się i rozpoczęła się prawdziwa walka na boisku. Ostatecznie o jedną bramkę skuteczniejszy okazał się Gród a ponownie najlepszymi zawodnikami na boisku byli bracia Gwitowie wraz z Karolem Milejczakiem. Szansy na dogonienie w tabeli Auto Komisu nie wykorzystali zawodnicy OSP Gąsawa, którzy grają w kratkę. Strażakom po fantastycznych meczach zdarzają się wpadki. Tak było i tej niedzieli. Mimo, że Elbonet należy do czołówki ligi to tego dnia wystąpił w mocno okrojonym składzie. Zawodnicy OSP nie mogli znaleźć recepty na bramkarza Elbonetu Karola Delektę i zasłużenie przegrali. Katem okazał się lider klasyfikacji strzelców Patryk Kurowski, który do swojego konta dopisał kolejne 4 bramki. Boiskowy dreszczowiec przeżyli zawodnicy LO Albert Żnin. W spotkaniu z nieobliczalnym Sołectwem Szelejewo licealiści prowadzili już 3:0 i wydawało się, że jest po meczu. W drugiej połowie z minuty na minutę młodzież z Szelejewa grała coraz składniej i odrabiała straty. Na minutę przed końcem ku rozpaczy zawodników LO gracze Szelejewa objęli prowadzenie 3:4. Wtedy to do akcji rozpaczy rzucili się zawodnicy Alberta i wywalczyli faul na 10 metrze boiska. Do zakończenia meczu pozostały 3 sekundy, więc do akcji włączył się także bramkarz licealistów Henryk Myszkowski. Po dokładnym rozegraniu przez Marcina Nowaczewskiego i silnym strzale Bartosza Pejki najsprytniej w polu zachował się popularny "Pan Heniu" i klatką piersiową zdobył wyrównującego gola. Po raz kolejny piłka halowa pokazuje, że wiek na boisku nie gra roli. Tym razem punkt licealistom zapewnił 55 - letni bramkarz Alberta!!!. W ostatnim spotkaniu 9 kolejki Sołectwo Godawy podzieliło się punktami z PSP Żnin. Na bramkę Macieja Folarona z Godaw w drugiej połowie odpowiedział Patryk Filipczak i remis stał się faktem.
LO Albert Żnin - Sołectwo Szelejewo 4:4
LO: Piotr Kośmider - 1, Marcin Rozwarski - 1, Henryk Myszkowski - 1, Samobójcza - 1