Psy - postach wioski

  Psy - postach wioski

  (iwo)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  <i>- Wielkie psiska chodzą po polach, przy śmietnikach, gonią dzieci, gryzą. Przerażone maluchy nie chcą wyjść z domu. To horror! Tu dojdzie do tragedii! - </i>zaapelowała wczoraj Czytelniczka z Dąbrówki Barcińskiej.
       Kobieta zrelacjonowała: - Tych psów jest nawet i z piętnaście! I to nie małe, ale wielkie, które budzą strach u każdego. Dziś rano mój mąż orał pole. Szło za nim siedem...
       Jak twierdzi przestraszona kobieta, dzieci w Dąbrówce boją się wychodzić z domów. - A najgorzej jest rano. Wstają o piątej, na szóstą muszą zdążyć do autobusu. Jest ciemno. Do przystanku mają daleko. Musza przejść koło śmietnika. I właśnie tam spotykają psy. Uciekają przerażone... Mój syn nie chciał wczoraj iść na przystanek. Bał się, bo ma aż kilometr z domu do autobusu. W końcu ojciec zawiózł go aż pod szkołę.
       - W nocy te psiska żrą się z miejscowymi psami przy budach. To jest horror! Tu nikt nic nie robi. Jak długo jeszcze odpowiedzialni za bezpańskie będą czekać? Aż dojdzie do tragedii?
       
  Wiedzą radni, wie policja
       
  Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Marią Olszanowską, sołtysem Dąbrówki Barcińskiej. Potwierdziła, że w ostatnim czasie to jeden z najpoważniejszych problemów tutejszych mieszkańców. - Niedaleko jest wysypisko śmieci. Te psiska właśnie tam się rozmnożyły. I ludzie się ich boją. A szczególnie ci na rowerach i piesi. W wielkim strachu są też dzieci dojeżdżające do szkół.
       
  Jak powiedziała "Pomorskiej" sołtys Olszanowska, o tych psach jest coraz głośniej. - Bo się słyszy, że tego pogryzły, tamtego też, a następnych goniły. Zgłosiłam problem w gminie z dwa, trzy tygodnie temu. Rozmawiałam z barcińskimi radnymi. Policjanci też o tym problemie wiedzą. Boimy się, bo tu może dojść do tragedii!
       
  Apelujemy do władz Barcina - w imieniu mieszkańców, a szczególnie przerażonych dzieci! Czas zrobić z tym porządek.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 17 »