Trochę oddechu Polesia

  Trochę oddechu Polesia

  Dariusz Nawrocki

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Niezwykły wernisaż miał miejsce w Sali imprez Kameralnych Łabiszyńskiego Domu Kultury. Swoje prace przedstawiła artystka z odległej Białorusi.
       Niewielka sala wypełniła się sporą liczbą gości. Przybyli miejscowi artyści i ich przyjaciele z Szubińskiej Grupy Plama's. Wszystko za sprawą Heleny Łobaczewskiej, urodzonej na Polesiu na Białorusi. Z każdym rokiem zyskuje coraz szersze grono polskich przyjaciół z Pałuk i i Bydgoszczy. Swój dorobek prezentowała na licznych wystawach indywidualnych w Żninie, Bydgoszczy i Szubinie. Od bieżącego roku jest członkiem Szubińskiej Grupy Artystycznej Plama's. W Łabiszynie pojawiła się dzięki zabiegom Ryszarda Grabowskiego, miejscowego artysty malarza.
       Na wystawie artystka zaprezentowała pejzaże przedstawiające Polesie widziane w różnych porach roku. Ryszard Grabowski przypomniał zebranym, że są to byłe polskie ziemie.
       Pojawiły się również obrazy przedstawiające martwą naturę oraz kwiaty i trawy. Artystka uprawia wiele technik - oleje, akwarele i pastele.
       Niezwykle skromna artystka zyskała z pewnością kolejnych przyjaciół, tym razem w Łabiszynie. Jej obrazy będzie można podziwiać w Sali imprez kameralnych jeszcze przez najbliższe dwa tygodnie. Wystawa czynna jest od godz. 12 do 20.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 16 »