Uczniowie czekają na forsę

  Uczniowie czekają na forsę

  MAŁGORZATA GOŹDZIALSKA

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Kiedy we Włocławku będą wypłacane stypendia socjalne? - pytają nas rodzice. Wydział Edukacji Urzędu Miasta zapewnia, że do końca roku.
       Urząd Miasta we Włocławku nie wypłacił jeszcze stypendiów socjalnych za okres od września do grudnia br. Rodzice się denerwują. - W sąsiednich gminach już były wypłaty, albo w najbliższych dniach będą, a we Włocławku ciągle podawane są inne terminy - skarży się Czytelnik.
       Rodzice denerwują się, gdyż spodziewali się, że ich dzieci otrzymają pieniądze jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, tymczasem nie wszyscy dostali decyzje administracyjne o przyznaniu stypendiów, a dopiero po wydaniu tych decyzji, mogą być wypłacane stypendystom pieniądze.
       Jak poinformował nas Sławomir Kopyść, pełniący obowiązki naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta, ta sytuacja jest głównie spowodowana koniecznością uzupełniania wniosków, które nie były właściwie wypełnione. O przyznanie stypendiów socjalnych w drugim półroczu wystąpiło około 3 tysięcy włocławskich uczniów. Obecnie trwa weryfikacja złożonych przez nich wniosków. - Od kilku tygodni pracuje nad tym zespół - mówi Sławomir Kopyść.
       W tym tygodniu Urząd Miasta wydał pierwsze decyzje administracyjne. 2 tysiące wniosków zostało zweryfikowanych. Pozostało jeszcze tysiąc. Sławomir Kopyść zapewnia, że do końca roku stypendia zostaną wypłacone. Otrzymają je wszyscy uczniowie, które spełnili wymogi, dotyczące ich przyznawania. Najniższa kwota to 45 złotych, najwyższa to 75 złotych miesięcznie.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem