Włocławianie nie gęsi, języki poznają

  Włocławianie nie gęsi, języki poznają

  (olga)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  We Włocławku jest sześć szkół językowych. Oferta kursów jest różnorodna. Wybierać możemy nie tylko język, ale i metodę, którą będziemy się uczyć.
       Szkoły proponują kursy angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, włoskiego i japońskiego. Zajęcia odbywają się na różnych poziomach zaawansowania. Są kursy standardowe, zaawansowane oraz przygotowujące do zdawania egzaminów międzynarodowych TCE, CAE, CPE. Po wyborze języka i poziomu, możemy zdecydować, w jaki sposób chcemy zgłębiać naszą wiedzę. Do wyboru mamy metodę tradycyjną i Callana.
  Ta druga pozwala na szybkie opanowanie umiejętności mówienia w języku obcym. Korzystają z niej dwie włocławskie szkoły: Akademia Językowa, ucząca angielskiego i niemieckiego oraz Centrum Perfekt specjalizujące się w nauce angielskiego.
       Lekcje wykorzystaniem metody
       Callana polegają przede wszystkim na intensywnej nauce mówienia w języku obcym. Ten sposób poznawania języka polecany jest osobom nieśmiałym i wszystkim, którym swobodna komunikacja w języku obcym sprawia kłopoty. O tym, czy metoda ta jest dla nas odpowiednia, możemy się przekonać osobiście. Obie szkoły proponują lekcje próbne. Trwają one tydzień i są bezpłatne. Po ich zakończeniu można bez żadnych konsekwencji zrezygnować z kursu.
       Przy wyborze szkoły językowej warto sprawdzić jej ofertę cenową. Najtańsze są kursy standardowe. Jedna godzina to koszt 11-12 złotych. Jeśli chcemy, aby szkoła przygotowała nas do zdawania egzaminów międzynarodowych, za lekcję musimy zapłacić około15 złotych. Szkoły proponują różne zniżki i rabaty. Nieco tańsze są zajęcia odbywające się w godzinach porannych i organizowane w weekendy. Mogliśmy zaoszczędzić nawet do 200 zł, jeśli zapisaliśmy się na kurs przed rozpoczęciem roku szkolnego. Dodatkowo szkoły oferują zniżki rodzinne, upusty dla stałych klientów. Udzielają rabatów dla uczniów, którzy jednorazowo opłacają cały kurs.
       Szkoły językowe uczące
       metodami tradycyjnymi, mają w swojej ofercie zajęcia dla wszystkich grup wiekowych. Najmłodsze dzieci mogą uczyć się przez zabawę, dzięki tzw. przedszkolom językowym. W ofercie są również kursy przygotowujące do matury. Szkoła Greenwich Language Services proponuje osobom pracującym kursy i szkolenia z zakresu języka biznesowego oraz prawniczego. Ludzie starsi mogą skorzystać z kursu "Relaks" w Harvard School.
       Decydując się na szkołę powinniśmy sprawdzić, jakie posiada doświadczenie, jaką ma opinię. Ważna jest również liczebność grupy. Pod tym względem dobrze wypada Harvard School, w której zajęcia odbywają się w 6 - 8 osobowych grupach.
       Języków obcych uczymy się coraz częściej i chętniej. Szkoły językowe wychodzą na przeciw wymaganiom kursantów i nieustannie wzbogacają swoją ofertę.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem