Bydgoszcz. Mieli przebudować zajezdnię, a budynek nadal...

  Bydgoszcz. Mieli przebudować zajezdnię, a budynek nadal straszy

  Piotr Wiśniewski

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Zabytkowa zajezdnia przy ul. Zygmunta Augusta 2 miała zmienić diametralnie wizerunek. Prace nie ruszają już od ponad 3 lat.

  Zabytkowa zajezdnia przy ul. Zygmunta Augusta 2 miała zmienić diametralnie wizerunek. Prace nie ruszają już od ponad 3 lat. ©Piotr Wiśniewski

  Już ponad 3 lata minęły od powstania ambitnych planów przebudowy dawnej zajezdni tramwajowej w okolicach dworca PKP. Niestety budowa do dziś nie rusza.
  Zabytkowa zajezdnia przy ul. Zygmunta Augusta 2 miała zmienić diametralnie wizerunek. Prace nie ruszają już od ponad 3 lat.

  Zabytkowa zajezdnia przy ul. Zygmunta Augusta 2 miała zmienić diametralnie wizerunek. Prace nie ruszają już od ponad 3 lat. ©Piotr Wiśniewski

  Wizualzacja nowego budynku

  Tak po zakończeniu prac miałaby prezentować się nowa siedziba BSW przy ul. Zygmunta Augusta 2 Biuro Rektora Bydgoskiej Szkoły Wyższej

  Tak po zakończeniu prac miałaby prezentować się nowa siedziba BSW przy ul. Zygmunta Augusta 2
  (fot. Biuro Rektora Bydgoskiej Szkoły Wyższej)

  Bydgoska Szkoła Wyższa zakupiła zabytkowy budynek dawnej zajezdni tramwajowej w 2007 roku. Ma on powierzchnię 3000 m2 i mieści się przy ulicy Zygmunta Augusta 2. Miał tam powstać nowy campus uczelnie z pracowniami, salami dydaktycznymi oraz laboratoriami. Architektonicznie budynek miał być połączeniem zabytkowego obiektu z nowoczesną architekturą. Prace nad realizacją tej inwestycji nie ruszyły jednak do dziś.

  Czytaj też: Nowa siedziba KPSW ozdobi ulicę Toruńską?

  Arkadiusz Słowiński, kanclerz BSW wyjaśnił nam, że rozpoczęcie inwestycji na terenie byłej zajezdni uzależnione jest od pozyskania funduszy z programów unijnych. Nasza Uczelnia prowadzi równolegle kilka inwestycji. - powiedział kanclerz. - Przy ul. Kaszubskiej powstał bardzo nowoczesny budynek z profesjonalnym wyposażeniem pracowni specjalistycznych dla studentów fizjoterapii i kosmetologii. Przy ul. Kościuszki powstał budynek dydaktyczny z salami wykładowymi i ćwiczeniowymi. - mówi dalej kanclerz Słowiński. - Bydgoska Szkoła Wyższa w związku ze swym rozwojem nie zaprzestaje inwestycji w bazę lokalową i nie zarzuca pomysłu przebudowy zajedni. Przebrnąć jednak musimy przez gąszcz zmieniających się przepisów. Do tego Bydgoszcz jest miastem bez planów zagospodarowania przestrzennego, koniecznym jest uzyskanie wielu uzgodnień dotyczących np. wpływu na środowisko itd. Dodatkowo aplikowanie dla uzyskania środków zewnętrznych wymusza ciągłe zmiany w posiadanej dokumentacji. Każdy konkurs ma bowiem inne wymagania. Zapewniam, że inwestycję przy ul. Zygmunta Augusta cały czas mamy w planach i roboty ruszą niezwłocznie po pozyskaniu środków - zakończył kanclerz BSW.

  Przeczytaj również: UTP w Bydgoszczy - remont na miarę 60-lecia

  Póki co, niestety, do niedawna stara zajezdnia pełniła jedynie dwie, mało chlubne funkcje: była dzikim parkingiem oraz miejscem w którym łatwo można było natknąć się na spożywających alkohol, najczęściej bezdomnych.


  Czytaj e-wydanie »

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wielkanocne przepisy

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy