Zakończmy najpierw spichrze

  Zakończmy najpierw spichrze

  Anna Stasiewicz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Jeżeli miasto do przyszłego roku nie wyremontuje spichrzy, Muzeum Okręgowe może mieć problemy lokalowe. Dlaczego? <b>
       Wciąż nie wiadomo, czy Bydgoszcz dostanie unijne pieniądze na rewitalizację Wyspy Młyńskiej. - Wniosek do Urzędu Marszałkowskiego złożyliśmy 1 kwietnia i do dziś nie mamy odpowiedzi. Jest już też gotowa dokumentacja - mówi Małgorzata Szemiot-Połoczańska, dyrektor wydziału rozwoju gospodarczego i inwestycji bydgoskiego ratusza.
       - To smutne, że na razie na Wyspie Młyńskiej nic nie będzie się działo - mówił podczas wczorajszej komisji kultury radny Józef Eliasz.
  - Tak przynajmniej mielibyśmy się czym pochwalić. Podobnego zdania jest Elżbieta Krzyżanowska, wiceprzewodnicząca Rady Miasta: - Od pewnego czasu pojawiały się informacje, że na Wyspie Młyńskiej wkrótce będzie pięknie, a to nieprawda.
       
  Jednak prace na Wyspie Młyńskiej mogą spowodować komplikacje dla Muzeum Okręgowego. Na wyspie są dwa budynki muzeum: Czerwony i Biały Spichrz. - Jeżeli rewaloryzacja budynków na Wyspie Młyńskiej ruszy w przyszłym roku, nie będziemy mieli gdzie wyprowadzić naszych pracowników oraz zgromadzonych w budynkach zbiorów - mówi Iwona Loose, dyrektor Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy.
       - A eksponatów na wyspie mamy kilkadziesiąt tysięcy - dodaje dyrektor Loose.
       Pracowników i zbiorów nie można przenieść na przykład do spichrzy, bo ich remont wciąż się nie zakończył. Tymczasem okazuje się, że na dokończenie inwestycji potrzeba jeszcze 1,5 miliona złotych. - Powinniśmy zrobić jedną inwestycję do końca, a nie zostawiać wszystko rozgrzebane jak jest teraz - uważa Felicja Gwincińska, przewodnicząca Rady Miasta. - Zróbmy najpierw spichrze, a potem zabierzemy się za inne, na przykład remont Biura Wystaw Artystycznych.
       
  Radni z komisji kultury przegłosowali wniosek do prezydenta Elżbiety Krzyżanowskiej, by remont spichrzy zakończyć w przyszłym roku. Oznacza to jednak, że pieniądze na ten cel trzeba będzie przenieść z innych inwestycji. Czy to się uda, nie wiadomo. W planach jest między innymi remont Teatru Polskiego czy kupno klimatyzacji dla BWA za milion złotych.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy