MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sławomir Maciejewski, kandydat w plebiscycie Menedżer Roku 2012

Redakcja
Sławomir Maciejewski, kandydat w plebiscycie Menedżer Roku 2012Sławomir Maciejewski. Newell Poland Production Sp. z o.o., dyrektor produkcji i członek zarządu
Sławomir Maciejewski, kandydat w plebiscycie Menedżer Roku 2012Sławomir Maciejewski. Newell Poland Production Sp. z o.o., dyrektor produkcji i członek zarządu
Imię i nazwisko:Sławomir Maciejewski Firma i funkcja:Newell Poland Production Sp. z o.o., dyrektor produkcji i członek zarządu Od kiedy zajmuję kierownicze stanowisko:w Newell Poland Production Sp. z o.o., - od 23.10.2010 SPRAWDŹ AKTUALNY RANKING GŁOSOWANIA W PLEBISCYCIE "MENEDŻER ROKU 2012" Miejscowość:Włocławek

Branża: 
produkcja wózków dziecięcych i akcesoriów do nich

Liczba zatrudnionych w zarządzanej firmie:
79

Obroty w firmie (wzrost % rok do roku 2010/2011):
101,5%

Najważniejsze osiągnięcia zawodowe kandydata: 
Praca w firmach międzynarodowych, włoskiej, japońskiej i amerykańskich -całe życie zawodowe w firmach produkcyjnych różnych branż: produkcja:
urządzeń  dyspozytorskich, telewizorów i magnetowidów firmy Samsung, wprowadzając w jednej z pierwszych firm w Bydgoszczy montaż elementów elektronicznych SMD korzystając z najszybszej technologii firmy Philips, wiązek kablowych do odbiorników TV firmy Philips, przy okazji rozbudowując firmę o kolejną halę produkcyjną,
elementów bankomatów dla słynnej firmy NCR, modułów LCD w fabryce Sharp'a w podtoruńskich Łysomicach, współuczestnicząc w powstawaniu tej fabryki od etapu "green field ". Dzięki pracy w firmie Sharp spędził miesiąc w fabryce Sharp'a w Kameyama k. Osaki. elementów plastikowych, m.in. dla firmy IKEA
Obecnie zarządza zakładem produkującym wózki dziecięce segmentu Premium, znanej na rynku europejskim od 65 lat marki teutonia.
Z doświadczeniem w tak wielu różnorodnych branżach żadne procesy produkcyjne nie stanowią dla niego tajemnic.
Od czterech lat marka należy do znanego koncernu Newell Rubbermaid, właściciela m.in. marek Waterman, Parker, Irwin, Paper Mate  i wielu innych

Kluczowe inwestycje w firmie (kadry, technologie, inwestycje):
Od początku swojego pobytu we Włocławku, gdzie znajduje się zakład produkujący wózki teutonii stara się wprowadzać nowoczesne, ale przede wszystkim bezpieczne procesy produkcyjne. Przydatne okazują się umiejętności nabyte w Japonii, czy w poprzedniej firmie amerykańskiej APW, w której był odpowiedzialny za produkcję elementów do bankomatów.
Priorytetem w  działaniu jest bezpieczeństwo całej załogi. W firmie obowiązuje korporacyjna polityka zarządzania bezpieczeństwem i środowiskiem pracy ( SEAL- Safety Excellence and Leadership ). Zgodnie z polityką korporacji  funkcjonuje Komitet BHP i Komitet Ergonomiczny, odbywają się comiesięczne spotkania zarówno z członkami komitetów, jak i z całą załogą. Pracownicy mają okazję sugerować co należy poprawić w firmie, do tego są za to nagradzani. Służy temu program KAIZEN, każdy przyjęty pomysł jest nagradzany . Inwestujemy w załogę organizując wiele szkoleń, w tym w mało popularnej dziedzinie jak ergonomia. Pracownicy wykonują swoje zadania w pozycji stojącej pracują na matach antyzmęczeniowych. W przypadku pracy z otwartymi ostrzami mają obowiązek zakladania specjalnych rękawic anty -przecięciowych.Dzięki tym działaniom, oraz wysokiej świadomości załogi, pracujemy już ponad 1000 dni bez żadnego wypadku. Można mieć najlepsze zasady, czy procedury, ale kluczem do sukcesów są ludzie. To oni kształtują środowisko pracy- bezpiecznej pracy.
Dzięki ich zaangażowaniu dużo mówi się w 20.000 tysięcznej korporacji o fabryce we Włocławku. Na początku bieżącego roku dokonano małej rewolucji w systemie wynagradzania pracowników bezpośrednio produkcyjnych.
Podniesieniu uległy stawki osobistego zaszeregowania, oraz dodano premię uzależniona od wydajności.Co więcej, pracownicy na bieżąco są informowani jaką mają wydajność i na jaką premię na koniec okresu rozliczeniowego mogą liczyć.
Ale co najważniejsze praca ta daje mm olbrzymią satysfakcję. Pracuje  w międzynarodowym środowisku. Kontakty i wizyty pozwalają mu być "ambasadorem" naszego kraju. Każdy z gości jest przyjęty tak, aby miło wspominał Polskę i Polaków.
Ciężką codzienną pracą pokazaliśmy naszej centrali w Atlancie, że warto stawiać na Polaków.
Doceniając  zaangażowanie, elastyczność i dobrą pracę, pod koniec 2011r. nasza centrala podjęła decyzję o rozpoczęciu budowy nowej fabryki- we Włocławku.
Wbicie pierwszej łopaty- celebrowana bardzo przez Amerykanów uroczystość odbyła się 2 lutego 2012r. Rozpoczęcie budowy miało miejsce 14 lipca, a gotowa fabryka zostanie nam przekazana 14 grudnia bieżącego roku.
Będzie to nowoczesny zakład produkcyjny w którym bezpieczeństwo załogi jest absolutnym priorytetem. Między innymi zainstalowano układ zraszaczy do gaszenia pożaru do którego podłączony jest zbiornik wody o pojemności 700m3.

Co miało największy wpływ na karierę kandydata:
Zawodowo ukształtowała go  bydgoska Telfa, w której rozpoczął pracę po ukończeniu studiów na ATR, w której miałem okazję przebyć drogę od montera podzespołów elektronicznych, poprzez mistrza produkcji, do kierownika zespołu w ośrodku badawczo-rozwojowym.
W 1989r. podjąłąl się dużemu wyzwaniu jakim było stworzenie od podstaw zakładu produkcyjnego w jednej z pierwszych spółek jak powstały w Bydgoszczy dzięki transformacji ustrojowej.
Duze możliwości zawodowe daje mu  Newell Poland Production Sp. z o.o.  Podjął się roli szefa projektu budowy nowego zakładu. Tempo mamy niesamowite, bowiem po 5 miesiącach ( a byłoby jeszcze szybciej gdyby nie biurokratyczne procedury ) od rozpoczęcia budowy, fabryka  o powierzchni ponad 5.000m2 będzie gotowa. Docelowo znajdzie w niej nowe miejsca pracy wielu Włocławian.

Inna działalność – społeczna, charytatywna:
Newell Poland Production jako  firma otworzyła się na środowisko lokalne.
Firma przekazała kilkanaście swoich wózków Domowi Małego Dziecka, oraz Fundacji Samotnej Matki we Włocławku.
Ufundowaliśmy komplet strojów sportowych dla lokalnej drużyny piłkarskiej, nagrody dla Ośrodka Młodzieżowo-Wychowawczego we Włocławku. Firma nasza zdobyła uznanie w konkursie organizowanym przez KPZPiP, zdobywając III miejsce jako Pracodawca Roku 2011, oraz wyróżnienie w konkursie Gazele Biznesu za największą dynamikę wzrostu obrotów w latach 2010/2011

Zainteresowania:
krótkofalarstwo i CB radio. Ma w swoich zbiorach ponad 900 kartek QS potwierdzających łączność z operatorem nadającym z tak unikalnych miejsc jak wyspa Chatham, czy malutkie wyspy na jeziorach, czy rzekach ( np. wyspa Xaxaba w delcie rzeki Okavango ) rozsianych po całym świecie.
Zna język:  angielski, rosyjski, czy szwedzki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska