Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Powiat radziejowski - Szkoły - bez dzwonka, ławek i klasówek. Ale z programem

Jolanta Mlodecka
Jolanta Mlodecka
jm
Szkoły są puste, ale to nie oznacza, że nie są prowadzone lekcje. Są prowadzone w sposób zdalny, poprzez różne formy elektronicznej łączności.

Jak to się sprawdza? Lekcje bez tablicy, ławek, wykładów, odpytywania i klasówek?

W Radziejowie można sprawdzić, co wisi w powietrzu

- W naszej szkole ten system wprowadziliśmy bardzo wcześnie, od samego początku, jak tylko wiadomo było, że będzie przerwa w nauce - zapewnia Jacek Malinowski, dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych CKU w Przemystce. - Od razu zwołaliśmy zebranie nauczycieli, spotkaliśmy się z uczniami i zdecydowaliśmy o prowadzeniu zajęć przez dostępne media, czy to dziennik elektroniczny, grupy społecznościowe, pocztę elektroniczną, skape i inne. To nie jest takie proste w naszym przypadku, gdy wielu uczniów mieszka na terenach wiejskich, a tu z elektroniczną łącznością bywa różnie. Ale jak na razie nasze wysiłki przynoszą efekty. Uczniowie mają kontakt z nauczycielami, którzy przygotowują kolejne tematy prac, po ich wykonaniu sprawdzają je, wymieniają się uwagami. Poza tym, każdy uczeń może skonsultować się z nauczycielem w szkole, po uprzednim umówieniu się z nim. Niestety, bardziej martwią mnie egzaminy maturalne. W naszej szkole do matury w tym roku ma przystąpić stu dwudziestu uczniów.
Podobne nauczanie za pomocą mediów elektronicznych prowadzone jest w innych szkołach powiatu radziejowskiego. W Miejskim W

W Zespole Szkół w Radziejowie projekt polega na tym, że dziennik elektroniczny uonet staje się główną platformą komunikacyjną na linii nauczyciel - uczeń. Zadania i polecenia są opisywane w module zadania domowe - informuje dyrektor Remigiusz Koźmiński. - Uruchomiliśmy też usługę Google Suite z alikacją classroom. Proszę uczniów o zaglądanie po zalogowaniu się każdego dnia o godzinie 8. Mają za zadanie wykonać zlecone prace oraz zgodnie z poleceniem nauczyciela wykonać zadania. Korzystamy z różnych możliwych i dostępnych narzędzi, nie wszyscy też uczniowie maja dostęp do internetu. I choć pojawiają się problemy z łącznością, to staramy się sobie radzić.

W szkole w Osięcinach każdy uczeń zobowiązany jest do realizacji zajęć z poszczególnych przedmiotów w systemie zdalnym. W nauczaniu wykorzystana jest komunikacja przy pomocy dziennika Librus, komunikatorów, grup społecznościowych, poczty elektronicznej, platform edukacyjnych - informuje na stronie szkoły dyrektor Andrzej Polaszek.

Niepubliczna szkoła podstawowa w Pocierzynie. - Przez tydzień prowadziliśmy zdalne nauczanie. W tym tygodniu poszerzamy kształcenie na odległość realizując podstawę programową z możliwością wystawiania ocen informuje dyrektor Anna Rosińska. - Ten czas wymaga od nas pełnej mobilizacji i współpracy. Dziękuję rodzicom za współpracę i pomoc. My, nauczyciele, dołożymy wiele starań, aby zdalne nauczanie, które jest nowym doświadczeniem, odniosło pozytywny skutek.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska