Kajakarstwo: Zawisza Bydgoszcz jest dominatorem

(kf)
Kanadyjkarz Piotr Kuleta (z lewej) młodzieżowy mistrz Europy w C-4 1000 m i mistrz kraju w C-1 1000 m oraz klubowy kolega Tomasz Nędzi po finale C-2 1000 m, gdzie zajęli piąte  miejsce.
Kanadyjkarz Piotr Kuleta (z lewej) młodzieżowy mistrz Europy w C-4 1000 m i mistrz kraju w C-1 1000 m oraz klubowy kolega Tomasz Nędzi po finale C-2 1000 m, gdzie zajęli piąte miejsce. fot. Andrzej Muszyński
Kajakarze Zawiszy zdobyli aż dziesięć medali, w tym cztery złote i po raz pierwszy zwyciężyli w klasyfikacji klubowej młodzieżowych mistrzostw Polski.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Ogólnopolskie Regaty Młodzi...

W mistrzostwach podopieczni Mariusza Słowińskiego i wspierającego go Macieja Juhnke spisali się znakomicie. Odnieśli cztery zwycięstwa, a trzykrotnie stawali na drugim i trzecim stopniu podium.
Trzykrotnie złote medale odbierał Paweł Szandrach, który pierwszy linię mety mijał w dwójce na 200 m wraz z Sebastianem Szypułą, w dwójce na 1000 m wraz z Rafałem Maroniem i w czwórce na tym samym dystansie, gdzie do tych trzech kajakarzy dołączył jeszcze Wojciech Pietrzak. Czwarty mistrzowski tytuł przypadł kanadyjkarzowi Piotrowi Kulecie w C-1 1000 m okraszony zwycięstwem nad reprezentantem kraju Tomaszem Kaczorem. Srebrne krążki zdobyli: Maroń w K-1 1000 m oraz kajakarki Anna Werner w K-1 500 m i Aleksandra Górna, Joanna Bruska, Sara Jasińska, Marta Tracz w K-4 500 m. zaś brązowe: Szypuła i Werner w K-1 200 m , a Jasińska z Tracz w K-2 500 m. Poza reprezentantami Zawiszy na trzykrotnie na podium stawali przedstawiciele UKS Kopernik Bydgoszcz, zaś raz Astorii Bydgoszcz. Dwukrotnie na dystansie 200 m: w jedynce i dwójce wraz z Mateuszem Grabowieckim, wicemistrzem kraju został Dawid Putto, natomiast 3. miejsce przypadło na 500 m czwórce Laura Kryger, Marta Roszczyn, Klaudia Prill, Aleksandra Jezierska (trener Wiesław Rakowski).
Na 2. miejscu za osadą Zawiszy zakończyła finał K-2 1000 m dwójka Astorii Paweł Florczak, Wojciech Pannellier (trener Mirosław Jarliński). W klasyfikacji klubowej zwyciężył Zawisza (367 pkt.) przed AZS AWF Gorzów (276) i UKS Kopernik (109). Astoria uzbierała 64 pkt.

- Jestem dumny z moich zawodniczek i zawodników - podsumował trener Słowiński. - Ciężka praca daje wymierne efekty. Zdobyliśmy już medale w mistrzostwach Europy juniorów i młodzieżowców, przed nami jeszcze mistrzostwa świata juniorów i seniorów. Mam nadzieję na sukcesy.