Jesteś tu: Strona główna Nauka Artykuł

Próbny (test) sprawdzian szóstoklasisty 2013 z Operonem - ODPOWIEDZI na stronie wydawnictwa

Dodano: 10 stycznia 2013, 19:18 Autor:

Uczniowie z SP 41 w Bydgoszczy mają za sobą dwa testy: jeden z Operonem, drugi - z Instytutem Badań Kompetencji

Uczniowie z SP 41 w Bydgoszczy mają za sobą dwa testy: jeden z Operonem, drugi - z Instytutem Badań Kompetencji (fot. Jarosław Pruss)

- Ten test nie był taki najgorszy - stwierdzili szóstoklasiści, którzy dziś przystąpili do próbnego sprawdzianu z Wydawnictwem Operon. Odpowiedzi niebawem na stronie wydawnictwa.

Dzieci musiały odpowiedzieć na 26 pytań, z których można było zdobyć maksymalnie 40 punktów. - To nie były bardzo trudne zadania - mówią szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 41 w Bydgoszczy.

Test dotyczył czasu. - W pierwszej części sprawdzianu uczniowie odpowiadali na pytania testowe odnoszące się do fragmentu książki Wojciecha Mikołuszki "Tato, a po co? Czyli 50 odpowiedzi na jeszcze dziwniejsze pytania” i do wiersza Wandy Chotomskiej "Rozmowa z zegarem” - informuje Alicja Pawłowska z Wydawnictwa Operon. W sprawdzianie wzięło udział ponad 244 tysiące uczniów w kraju.

Dzieci musiały m.in. napisać opowiadanie o tym, jak im mija czas. Wypowiedź kończyła się zdaniem "Ten dzień był bardzo udany. Szkoda, że tak szybko minął”. - Napisałam o tym, że rodzice wyprawili mi urodziny. Pojechaliśmy do Sopotu i tam była impreza na plaży - mówi Pola Jankowska z VI a.

Jej koleżanka z klasy, Weronika Kaczmarek wymyśliła jednodniowy wyjazd do Londynu, gdzie z koleżanką oglądała najbardziej znane zabytki . - Napisałem o wyjeździe do lunaparku - mówi z kolei Szymon Madej z VI b. - A ja o tym, jak w "Focusie” oglądałem filmy 3D i dobrze się bawiłem - dodaje Paweł Roman, też z VI d.

Dzisiejszy próbny sprawdzian nie był jedynym, do którego przystąpili szóstoklasiści z "41”. Poprzedniego dnia pisali test przygotowany przez Instytut Badań Kompetencji w Wałbrzychu. - To był dopiero trudny egzamin - wzdychają uczniowie. - Trzeba było mieć dużo wiadomości i myśleć!

- Testy opracowane przez IBK nie należą do najłatwiejszych - potwierdza Wojciech Konarski, dyrektor SP 41. - Dla nas są jednak bardzo ważne, bo pozwalają śledzić postępy poszczególnych uczniów.

Dzieci w pierwszej klasie piszą tzw. test wejściowy. - Wtedy wiemy, z jaką wiedzą do nas przychodzą - wyjaśnia dyrektor Konarski. - Potem piszą kolejny pod koniec roku szkolnego. Taki test odbywa się również w następnych klasach, do piątej włącznie. Wyjątkiem są szóstoklasiści. Oni przystępują do testu sprawdzającego kompleksowo ich wiadomości zdobyte podczas nauki w szkole podstawowej.

11 stycznia o godz 15.00 wydawnictwo Operon udostępni arkusz sprawdzianu wraz z kluczem odpowiedzi na swojej stronie internetowej. Będzie je można znaleźć pod tym linkiem: Próbny sprawdzian szóstoklasisty z Operonem- Arkusze i odpowiedzi

Czytaj więcej o:
  • ODPOWIEDZI
  • sprawdzian szóstoklasisty
  • sprawdzian szóstoklasisty ODPOWIEDZI
  • test szóstoklasisty
  • test szóstoklasisty odpowiedzi
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Rozpocząłeś już przygotowania do egzaminów?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 174.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.