Jesteś tu: Strona główna Zdrowie Artykuł

Uwaga pacjenci, do sanatorium obowiązują nowe druki skierowań

Dodano: 25 kwietnia 2012, 6:15 Autor:

Tylko do końca kwietnia regionalny oddział NFZ będzie przyjmował skierowania do uzdrowisk wystawione na starych drukach. Potem ulg już nie będzie.

Jak informuje Jan Raszeja, rzecznik prasowy Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, wiele osób zgłasza się do Funduszu ze skierowaniami wystawionymi według starych wzorów. - Jednak rejestrujemy takich pacjentów - wyjaśnia Jan Raszeja. - A następnie prosimy lekarza, aby wypisał nowe, poprawne już skierowanie.

Póki co, leków na chemioterapię wystarcza. Ale ledwo

Ale na takie wyręczenie przez NFZ chorzy mogą liczyć tylko do końca kwietnia.
- Dlatego uczulamy pacjentów, aby na wszelki wypadek pytali lekarzy o nowe wzory - radzi rzecznik NFZ.
Od maja bowiem, w przypadku niewłaściwego skierowania, NFZ nie zarejestruje na leczenie uzdrowiskowe. Pacjent będzie musiał wrócić do lekarza i poprosić o poprawny dokument.

Tymczasem nieważny druk może opóźnić proces rejestracji. To z kolei wiąże się z jeszcze dłuższym czasem oczekiwania na przydzielenie miejsca. Obecnie od złożenia wniosku do wyjazdu mija średnio półtora roku. - Niekiedy dłużej - uprzedza Jan Raszeja.

Nieco krócej, bo około ośmiu miesięcy, poczekają osoby, które w sanatoriach kontynuują leczenie szpitalne. - Odstępstwo, z racji bardzo dużej liczby skierowań, stanowi balneologia (leczenie za pomocą wód podziemnych oraz borowin - przyp. red.) - wyjaśnia rzecznik. - W tym przypadku trzeba się liczyć nawet i z półtorarocznym czasem oczekiwania.

Nowe wzory skierowań, które obowiązują od stycznia, zostały określone przez resort zdrowia jeszcze w minionym roku. O zmianach poinformowano przede wszystkim lekarzy rodzinnych, ponieważ to oni kierują chorych na leczenie uzdrowiskowe. Dlatego medycy Podstawowej Opieki Zdrowot- nej powinni dysponować nowymi wzorami.

Czytaj więcej o:
  • Lekarz rodzinny
  • NFZ
  • nowy druk
  • nowy wzór
  • sanatorium
  • skierowanie
  • uzdrowisko
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.