Jesteś tu: Strona główna Zdrowie Artykuł

Uwaga pacjenci, do sanatorium obowiązują nowe druki skierowań

Dodano: 25 kwietnia 2012, 6:15 Autor:

Tylko do końca kwietnia regionalny oddział NFZ będzie przyjmował skierowania do uzdrowisk wystawione na starych drukach. Potem ulg już nie będzie.
Nowe wzory skierowań, które obowiązują od stycznia, zostały określone przez resort zdrowia jeszcze w minionym roku.

Nowe wzory skierowań, które obowiązują od stycznia, zostały określone przez resort zdrowia jeszcze w minionym roku. (fot. sxc.hu)

Jak informuje Jan Raszeja, rzecznik prasowy Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, wiele osób zgłasza się do Funduszu ze skierowaniami wystawionymi według starych wzorów. - Jednak rejestrujemy takich pacjentów - wyjaśnia Jan Raszeja. - A następnie prosimy lekarza, aby wypisał nowe, poprawne już skierowanie.

Póki co, leków na chemioterapię wystarcza. Ale ledwo

Ale na takie wyręczenie przez NFZ chorzy mogą liczyć tylko do końca kwietnia.
- Dlatego uczulamy pacjentów, aby na wszelki wypadek pytali lekarzy o nowe wzory - radzi rzecznik NFZ.
Od maja bowiem, w przypadku niewłaściwego skierowania, NFZ nie zarejestruje na leczenie uzdrowiskowe. Pacjent będzie musiał wrócić do lekarza i poprosić o poprawny dokument.

Tymczasem nieważny druk może opóźnić proces rejestracji. To z kolei wiąże się z jeszcze dłuższym czasem oczekiwania na przydzielenie miejsca. Obecnie od złożenia wniosku do wyjazdu mija średnio półtora roku. - Niekiedy dłużej - uprzedza Jan Raszeja.

Nieco krócej, bo około ośmiu miesięcy, poczekają osoby, które w sanatoriach kontynuują leczenie szpitalne. - Odstępstwo, z racji bardzo dużej liczby skierowań, stanowi balneologia (leczenie za pomocą wód podziemnych oraz borowin - przyp. red.) - wyjaśnia rzecznik. - W tym przypadku trzeba się liczyć nawet i z półtorarocznym czasem oczekiwania.

Nowe wzory skierowań, które obowiązują od stycznia, zostały określone przez resort zdrowia jeszcze w minionym roku. O zmianach poinformowano przede wszystkim lekarzy rodzinnych, ponieważ to oni kierują chorych na leczenie uzdrowiskowe. Dlatego medycy Podstawowej Opieki Zdrowot- nej powinni dysponować nowymi wzorami.

Czytaj więcej o:
  • Lekarz rodzinny
  • NFZ
  • nowy druk
  • nowy wzór
  • sanatorium
  • skierowanie
  • uzdrowisko
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.