Egzamin gimnazjalny 2012: Język polski, historia i WOS - pytania, arkusze, odpowiedzi

Dodano: 24 kwietnia 2012, 8:07 Autor:

O godzinie 9 uczniowie rozpoczną pisanie egzaminu gimnazjalnego 2012. Na naszej stronie znajdziesz pytania, arkusze i odpowiedzi.

O godzinie 9 uczniowie rozpoczną pisanie egzaminu gimnazjalnego 2012. Na naszej stronie znajdziesz pytania, arkusze i odpowiedzi. (fot. Jarosław Pruss)

O godzinie 9 uczniowie trzecich klas gimnazjów rozpoczną egzamin gimnazjalny. Po jego zakończeniu na naszej stronie znajdziesz pytania, arkusze i odpowiedzi.

Do egzaminu przystąpi 411 tys. uczniów trzecich klas z ponad 7 tys. gimnazjów w całym kraju. Wszyscy po raz pierwszy przystąpią do niego w nowej formule - po raz pierwszy wyodrębnione będą zadania z języka polskiego i matematyki, po to, by można było osobno ocenić umiejętności i wiedzę z tych przedmiotów.

Egzamin gimnazjalny 2011 - wyniki w województwie kujawsko-pomorskim

We wtorek na egzaminie z wiedzy humanistycznej, uczniowie jako pierwszy dostaną blok zadań z historii i wiedzy o społeczeństwie. Na rozwiązanie ich będą mieli 60 minut (uczniowie z dysleksją 80 minut). Po 45-minutowej przerwie gimnazjaliści przystąpią do bloku zadań z języka polskiego. Na rozwiązanie ich będą mieli 90 minut (dyslektycy 135 minut).

Egzamin gimnazjalny 2012: Język polski, historia i WOS - pytania, arkusze, odpowiedzi wkrótceW kwietniu 2011 w naszym regionie egzamin pisało 23 934 uczniów. W Kujawsko-Pomorskim średni wynik z części humanistycznej to 24,26 pkt, natomiast z części matematycznej 22,65 pkt. Część humanistyczną najlepiej napisali uczniowie z powiatów radziejowskiego, aleksandrowskiego i z Torunia. Najgorzej z wąbrzeskiego. W części matematyczno-przyrodniczej najlepsi byli młodzi torunianie, przed gimnazjalistami z Bydgoszczy i powiatu radziejowskiego. Najsłabiej wypadł tu powiat lipnowski.

Przygotuj się do egzaminu gimnazjalnego 2012 razem z Pomorską! [arkusze i odpowiedzi]

Linki do pytań, arkuszy i odpowiedzi (pojawią się po zakończeniu egzaminów)
Egzamin gimnazjalny 2012: historia i WOS - odpowiedzi i arkusz pytań w serwisie EDUKACJA

Egzamin gimnazjalny 2012: język polski - odpowiedzi i arkusz pytań w serwisie EDUKACJA

PAP

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Czytaj więcej o:
  • arkusze
  • Egzamin gimnazjalny 2012
  • Egzamin gimnazjalny 2012 pytania
  • historia
  • Język polski
  • odpowiedzi
  • pytania
  • WOS
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.