Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. 4027 złotych zarabiają średnio mieszkańcy Kujaw i Pomorza. To dopiero 12. miejsce w kraju [najnowsze dane GUS]
  Pieniądze

  4027 zł zarabiamy średnio w regionie

  4027,05 złotych brutto miesięcznie wynosiło w maju średnie wynagrodzenie w naszym regionie - podał GUS.

 2. Sprawdź wyniki losowania Lotto z 16.06.2018 tuż po jego zakończeniu.
  Wiadomości

  Lotto - wyniki losowania 16.06.2018 [Lotto, Lotto Plus]

  O godzinie 21:40 kolejne w 2018 roku losowanie Lotto. Sprawdź wyniki losowania Lotto z 16.06.2018 tuż po jego zakończeniu.

 3. Rafał Brzoska, Prezes Integer.pl, właściciela marki InPost.
  Z kraju i ze świata

  60 Sekund biznesu: Paczkomaty to przyszłość. Rynek listów kończy się

  W którym momencie nastąpiła chwila zwątpienia? Pomyślał pan, że to nietrafiona inwestycja? Taki moment pojawiał się wiele razy. Po wydaniu około 100 mln zł na pierwszy etap rozwoju Paczkomatów, przychód miesięczny generowany przez sieć, która właśnie wystartowała był na poziomie 2 tys zł. Gdyby nie mój upór i wiara w to, że to się uda, to każdy inny zarządzający zamknąłby ten projekt wiele razy- tłumaczy w rozmowie z AIP Rafał Brzoska, Prezes Integer.pl, właściciela marki InPost.

 4. Wpływ na tegoroczne płace wakacyjne mają zarówno presja płacowa po stronie kandydatów, jak i zmiany w minimalnej stawce godzinowej.
  Z kraju i ze świata

  Przy pracach wakacyjnych stawki siegają ponad 20 zł za godzinę

  Od początku roku widać bardzo silny popyt na rynku pracy, ale i piętrzące się trudności. Bezrobocie jest na historycznie niskich poziomach, firmy stworzyły o 1/7 więcej ofert zatrudnienia niż przed rokiem. Jednocześnie liczba nieobsadzonych miejsc pracy przekroczyła granicę 150 tys. W takich warunkach rozpoczyna się tegoroczny okres prac sezonowych, który dla wielu przedsiębiorstw będzie czasem nie tylko większej aktywności rynkowej, ale także trudnych poszukiwań kandydatów.

 5. Jaja nie powinny być spożywane przez konsumentów
  Z kraju i ze świata

  Skażone jaja trafiły do sklepów Biedronka i Carrefour

  Skażone jaja w sklepach trafiły do sprzedaży w sklepach sieci handlowej Biedronka, Carrefour oraz Piotr i Paweł. Ale to nie koniec. Niewykluczone, że były sprzedawane także w innych sklepach w całej Polsce. Główny Inspektorat Weterynarii wydał ostrzeżenie dla zakładów detalicznych i konsumentów. Nakazał wycofanie z obrotu tych jaj. Antybiotyk przez pomyłkę trafił do paszy kur niosek u jednego z największych producentów jaj w kraju i stamtąd do sieci sprzedaży detalicznej. Sprawdźcie numery na opakowaniach jaj i zwróćcie do sklepu.