Rewelacyjny weekend Nesty Karaweli. W środę utrzymanie?

Torunianie potrzebują już tylko jednego zwycięstwa z Zagłębiem.
Torunianie potrzebują już tylko jednego zwycięstwa z Zagłębiem. Paweł Skraba
Tomasz Ziółkowski i Wojciech Jankowski zawodzili cały seozn, ale w najważniejszym momencie grają znakomicie. W dwóch meczach w Sosnowcu zaliczyli w sumie 8 bramek i 5 asyst.

Zagłębie Sosnowiec - Nesta Karawela 3:6 (1:1, 1:3, 1:2)
BRAMKI: 0:1 Jankowski - Ziółkowski (15), 1:1 Cychowski - Zdenek, Szewczyk (20), 1:2 Jankowski - Wróbel (22), 2:2 Dołęga - Kuc, Szewczyk (24), 2:3 Baranyk - Bomastek (31), 2:4 Bomastek - Dzięgiel (32), 3:4 Duszak - Kostecki, Voznik (55), 3:5 Ziółkowski - Wróbel, Jankowski (57), 3:6 Ziółkowski - Jankowski (60)
NESTA KARAWELA: Plaskiewicz - Bluks, Gaisins, Bomastek, Kalinowski, Baranyk - Koseda, Smeja, Wróbel, Ziółkowski, Jankowski - Porębski, Lidtke, Dzięgiel, Kuchnicki, Marmurowicz - Gimiński, Huzarski, Winiarski, Chrzanowski, Minge

Przeczytaj także: Męki Energi w Łodzi, ale w końcu wygrana z Widzewem

Torunianie dwa razy obejmowali prowadzenie, ale znowu cierpieli po decyzjach sędziów i gola tracili w liczebnych osłabieni. Za każdym razem w identycznych okolicznościach, gdy na ławce kar siedział Milan Baranyk: Plaskiewicz bronił uderzenia z dystansu, ale brakowało asekuracji i dobijali z bliska Cychowski i Dołęga.

Czeski napastnik szybko się zrehabilitował i w połowie meczu jeszcze raz wyprowadził Nestę Karawelę. Potem swojego pierwszego gola w play out zdobył Przemysław Bomastek, ale ostatnie słowo znowu należało do Ziółkowskiego. Strzelił bramkę nr 5 niespełna dwie minuty po kontaktowym golu dla Zagłębia i zgasił ostatnie nadzieje rywali na zwycięstwo.

W serii do czterech zwycięstw Nesta Karawela prowadzi 3:2. Kolejny pojedynek obie drużyny stoczą już w środę na Tor-Torze.

W innych meczach: play out: GKS Tychy - Podhale Nowy Targ 2:4 i 11:2 (4:1, GKS zagra o 5 miejsce, Podhale o 7); półfinały: Cracovia - Unia Oświęcim 5:3 (4:0 i awans Cracovii do finału); Ciarko Sanok - JKH Jastrzębie 4:1 (4:0 i awans Ciarko do finału).