Tragedia na Okolu. Ranił brata nożem, a potem sam się zabił. Na oczach 3,5-letniego dziecka

Dodano: 22 sierpnia 2011, 6:45 Autor:

To właśnie w tym domu we wtorek 16 sierpnia dosżło do awantury między braćmi. Marcin K. zmarł w szpitalu od ciosu nożem w serce.

To właśnie w tym domu we wtorek 16 sierpnia dosżło do awantury między braćmi. Marcin K. zmarł w szpitalu od ciosu nożem w serce. (fot. mc)

Marcin K. ruszył z nożem na swojego brata. Zdążył go ranić trzy razy, a potem wbił sobie nóż w serce. Dramat na bydgoskim Okolu rozegrał się na oczach ich matki.

W mieszkaniu na piętrze oficyny przy ulicy Staroszkolnej w Bydgoszczy nie ma firan. - Całe były we krwi - pani Lidia K. głęboko zaciąga się mocnym papierosem i wskazuje na gołe okno.

Jej ranny syn w piątek wyszedł ze szpitala. Teraz mężczyzna chodzi nerwowo między dwoma pokojami. Zatrzymuje się i odsłania trzy opatrunki - na środku klatki piersiowej, na łopatce i na twarzy. - Bóg tak kierował tym nożem, że przeżyłem - mówi 27-letni Krzysztof K.

W środę o godz. 6 rano w bydgoskim szpitalu zmarł jego brat, 33-letni Marcin K. Dwie godziny wcześniej lekarze skończyli go operować.

Przyszedł z nożem

To, co dokładnie wydarzyło się na tyłach kamienicy na bydgoskim Okolu, wyjaśni śledztwo. Sprawę bada prokuratura Bydgoszcz-Południe.

- Protokoły z miejsca zdarzenia są już w Zakładzie Medycyny Sądowej UMK w Bydgoszczy. Razem z ciałem zmarłego - mówi Leon Bojarski, szef prokuratury rejonowej. - Wnioski z sekcji zwłok mają być gotowe mniej więcej za dwa tygodnie - ocenia.

Lidia K. jest przekonana, że tragedii można było zapobiec.

- Źle było już w tamtą niedzielę - wspomina kobieta. - Marcin awanturował się. Zresztą nie pierwszy raz.Mieszkaliśmy tu wszyscy, ale ich po prostu nie mógł znieść - zawiesza głos i patrzy na swojego drugiego syna Krzysztofa, jego żonę i liczącą 3,5 roku wnuczkę Klaudię. - A we wtorek przed północą wrócił do domu z nożem...

Morderstwo na wyspie Jersey. "To było zwykłe małżeństwo"

"Myślałem, że zginę”

Według relacji kobiety, Marcin K. wszedł do pokoju brata.

- Gdybym spał, już bym nie żył - mówi Krzysztof. - Marcin zaatakował, coś krzyczał, ja tylko się broniłem. Nie uniknąłem ciosów. Wybiegłem z domu - myślałem, że zginę.

- Wyleciał przed dom i wzywał pomocy - wspomina matka. - Zadzwoniliśmy po policję. Przyjechali po jakimś czasie. Krzysztof wołał, że w mieszkaniu jest dziecko. Gdy już weszli do środka, Marcin leżał i tracił przytomność. Pchnął się nożem w serce - kobieta patrzy w blat ławy.

Gdy już weszli do środka, Marcin leżał i tracił przytomność. Pchnął się nożem w serce

Dziecko ofiarą?

- Chyba myślał, że mnie zabił - Krzysztof K. rozkłada ręce. Wzrok ma utkwiony w oknie. - Że zabił brata...
W piątek od tragedii minęły trzy dni. Lidia K. choć w szoku, chce rozmawiać. Próbuje zrozumieć, co się stało we wtorkową noc: - Miałam czterech synów. I córkę. Marcina już nie ma... Pogrzeb będzie we wtorek, przy Kossaka - zawiesza głos.

- Marcin zawsze sprawiał kłopoty - kobieta sięga po kolejnego papierosa. Patrzy na synową.

Dramat na bydgoskim Śródmieściu. Były mąż zaatakował żonę nożem

- On miał złych znajomych - wzdycha żona Krzysztofa. - Ciężko nam tu razem było. Ale czy to powód, żeby się zabijać? - Żeby wbić sobie nóż w serce?! - teściowa przerywa synowej. Ma łzy w oczach.

Rodzina nie przesadza mówiąc dziś o kłopotach: - Czy on siedział? Bez przerwy dostawał jakieś wyroki - przyznaje matka. - Raz był pięć miesięcy w więzieniu w Czarnem. Innym razem siedział gdzieś trzy miesiące.

Lidia K. podkreśla, że wielokrotnie wzywała policję, gdy syn stawał się niebezpieczny: - Już taki był. Jesienią zabrali go na obserwację psychiatryczną. Szybko wypuścili. No i teraz stało się.

Rodzina nie ukrywa też, że często pił. Ale prokuratura jest zdecydowana wyjaśnić jeszcze inne podejrzenie w sprawie wtorkowej tragedii: - Śledztwo wyjaśni, czy wobec czteroletniego dziecka miały miejsce czynności lubieżne - ucina prokurator Leon Bojarski.

- To bzdura! - mówi Krzysztof K., ojciec Klaudii. Dziewczynka chodzi po pokoju. Nie zdaje sobie sprawy z tego, co stało się we wtorek. - To żadna tajemnica, że Marcin się tu obnażał, jak był pijany. Ale jej nie tknął! - zapewnia.

- Kochał Klaudię, mimo że nie zgadzał się z bratem - zapewnia Lidia K.

Czytaj więcej o:
  • bydgoszcz
  • bydgoszcz zabił się
  • morderstwo
  • nóż
  • okole policja
  • tragedia
  • tragedia w bydgoszczy
  • zaatakował brata z nożem
  • zabójstwo
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czym lepiej jeździć po Bydgoszczy? Co jest szybsze?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 240.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.