Olimpia Grudziądz przegrała w sparingu

Dariusz Knopik
Eusebio strzelił jedynego gola dla Olimpii w sparingu przeciwko Hapoelowi Ra'anana Piotr Bilski
Na zakończenie zgrupowania w Gniewinie Olimpia Grudziądz przegrała z dziewiątym zespołem ligi izraelskiej - Hapoelem Ra’anana 1:3.

OLIMPIA - HAPOELRA’ANANA 1:3 (0:2)
Bramki: Eusebio (49) - Jordan Pushe (2), Ido Levy (6), Karem Arshid (74).
OLIMPIA - I połowa: Królczyk - testowany, Grgić, Kamy-Ntankeu, Woźniak - Kurowski - Ayarza, Michalik, Feruga, Kaczmarek - Salmikivi.
OLIMPIA - II połowa: Królczyk - Ciechanowski, Grgić, testowany, testowany - Kurowski - Ayarza (58. Wawszczyk), Michalik (58. Janicki), Feruga (70. Wolski), Kaczmarek - Eusebio.

Trener Jacek Paszulewicz przebudowuje Olimpię i ciągle szuka nowych graczy. W sparingu z Hapoelem sprawdzał kolejnych sześciu zawodników. Dwóch z nich to stoperzy - Chorwat Damir Grgić i Francuz Daniel Kamy-Ntankeu. Grudziądzanie ujawnili także nazwisko trzeciego - to hiszpański skrzydłowy Diego Leon Ayarza. Grgić ma 25 lat. W ostatnim sezonie występował w lidze słoweńskiej w klubie NK Rudar, w którym zagrał 25 meczów i strzelił 1 gola. Kamy-Ntankeu ma dopiero 21 lat i rozpoczyna przygodę z seniorską piłką. Wraca do futbolu po kontuzji. Z kolei Ayarza ma 33 lata. W ostatnim sezonie grał w katarskim klubie Al-Masaimer.

Według naszych informacji bliski podpisania umowy z Olimpią jest 21-letni pomocnik Robert Janicki, który trenuje z grudziądzkim zespołem już od dłuższego czasu.

Kolejne kontrakty mają być podpisywane w najbliższych dniach. Jednak wiele wskazuje, że Olimpia będzie pozyskiwała piłkarzy do końca letniego okienka transferowego, które trwa do końca sierpnia.
Jak na razie Olimpia pozyskała napastników - Ukraińca Wołodymyra Kowala i Fina Ville Salmikiviego oraz pomocnika - Portugalczyka Eusebio, a także obrońcę - Jakuba Wawszczyka.

W sparingu z Hapoelem biało-zieloni szybko stracili dwa gole już na początku. Po przerwie Eusebio zdobył kontaktową bramkę dobijając piłkę po uderzeniu z wolnego Daniela Ferugi. Trzeciego gola stracili po typowym kontrataku.

Sportowe Podsumowanie Weekendu - odcinek 17.

To był ostatni sparing Olimpii podczas przygotowań do nowego sezonu. Przypomnijmy, że wcześniej biało-zieloni zremisowali z imienniczką z Elbląga 1:1, pokonali Finishparkiet Drwęcę Nowe Miasto 1:0, zremisowali z Elaną Toruń 2:2 i ulegli TB Berlin 0:2.
Wyniki sparingów są słabe, ale trener Paszulewicz uspokaja, że nie są one najważniejsze, ale budowa nowego zespołu.

Już w sobotę 22 lipca pierwszy oficjalny mecz w sezonie 2017/18. WI rundzie Pucharu Polski Olimpia zagra na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Pierwszy mecz w Nice I lidze w sobotę 29 lipca na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec. Spotkanie pokaże Polsat Sport.