Biało-Czerwone bez awansu na igrzyska olimpijskie

Mateusz Pietras
Polki bez kwalifikacji olimpijskiej.
Polki bez kwalifikacji olimpijskiej. JACK GUEZ/AFP/East News
Żadnej z czterech polskich zapaśniczek nie udało się w światowym turnieju kwalifikacyjnym w Stambule wywalczyć przepustki na igrzyska olimpijskie w Paryżu.

Nieudane występy Polek

Natalia Kubaty (Slavia Ruda Śląska), startująca w kategorii 62 kg, przegrała z Francuzką Ameline Duarte 0:3 i została sklasyfikowana w turnieju na 15. miejscu w gronie 20 startujących.

Ósma w kategorii 53 kg była olimpijka z Tokio Jowita Wrzesień (CSiR Dąbrowa Górnicza), a o paszporty ubiegało się 27 zapaśniczek.

Z kolei Anna Łukasiak (AZS AWF Warszawa) zajęła 11. miejsce wśród 24 zawodniczek w najlżejszej kategorii 50 kg.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa Patrycji Sperce (Industria LKS Znicz Chęciny) - ostatniej z podopiecznych trenerów Dariusza Grzywińskiego i Sławomira Rogozińskiego - przypadła nad Bosforem 17. lokata. O nominacje ubiegało się 20 zawodniczek.

Trzy pewne miejsca w Paryżu

Jak dotychczas polscy zapaśnicy i zapaśniczki dysponują trzema kwalifikacjami. Jako ostatni zdobył ją w piątek Arkadiusz Kułynycz (RCZS Olimpijczyk Radom), zwyciężając w decydującym o awansie pojedynku Gruzina Łaszę Taładze 3:2.

Wcześniej postarały się o nie Anhelina Łysak (Cement Gryf Chełm) w wadze 57 kg w ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Belgradzie oraz Wiktoria Chołuj (AKS Białogard) w europejskim turnieju kwalifikacyjnym w Baku w kat. 68 kg.

W poprzednich igrzyskach Polskę w stolicy Japonii reprezentowało sześcioro zapaśników, na czele z klasykiem Tadeuszem Michalikiem, który wywalczył brązowy medal w kategorii 97 kg.