Transfer Bydgoszcz przegrał z AZS Politechniką Warszawską [wideo, zdjęcia]

(STYK)
Siatkarze Transferu Bydgoszcz walczą o awans do czołowej ósemki.
Siatkarze Transferu Bydgoszcz przegrali w piątek we własnej hali z AZS Politechniką Warszawską 2:3. Nadal mają szansę o awans do czołowej ósemki, ale nie poprawili znacznie swojej sytuacji.

Transfer Bydgoszcz-AZS Politechnika Warszawa

To był niezwykle ważny mecz dla siatkarzy Transferu. Przed jego rozpoczęciem bydgoszczanie plasowali się na 10. miejscu w tabeli PlusLigi z 4 punktami straty do ósmego Lotosu Trefla Gdańsk. Podopieczny Heynena by znaleźć się w fazie play-off nie mogą sobie pozwalać już więc na straty punktów. Wygrana z AZS Politechniką byłą wręcz koniecznością.

Link do relacji na żywo: Transfer Bydgoszcz - AZS Politechnika Warszawska

Początek meczu był bardzo wyrównany, ale na pierwszej przerwie technicznej bydgoszczanie prowadzili już trzema punktami. Następnie gospodarze nadal mieli przewagę, ale momentami przyjezdni mieli szansę na wyrównanie. Popełniali jednak w ważnych sytuacjach proste błędy. Siatkarze Transferu zdobywali natomiast ważne punkty blokiem.
W drugiej partii na początku trzypunktową przewagę wypracowali sobie goście - 8:5. Bydgoszczanie szybko jednak doprowadzili do wyrównania. Niestety, od stanu 22:22 punkty zdobywali już tylko warszawianie i doprowadzili do meczowego remisu.

Wyrównany był także trzeci set. Bohaterem w końcówce był Wojciech Jurkiewicz. Środkowy Transferu najpierw zablokował atak Marcina Nowaka, a później zaserwował asa. To pozwoliło bydgoskiej ekipie prowadzić 24:21 i spokojniej zakończyć seta.

W czwartej odsłonie meczu długo trwała wyrównana walka, ale goście od stanu 17:17 zdobyli 6 punktów z rzędu i było już niemal pewnie, iż wywiozą z Bydgoszczy chociażby jedno "oczko". Ostatecznie wywalczyli dwa, bo zwyciężyli także po niesamowitej walce w tie-breaku.

Transfer Bydgoszcz - AZS Politechnika Warszawska 2:3 (25:20, 22:25, 25:22, 19:25, 14:16)
TRANSFER (trener Vital Heynen): Clark, Woicki, Jurkiewicz, Nowakowski, Waliński, Maugututia, Bonisławski (libero) oraz Salas, Janeczek, Wika, Wieczorek.
AZS POLITECHNIKA (trener Jakub Bednaruk): Pawliński, Gunia, Nowak, Adamajtis, Zatko, Kolev, Potera (libero) oraz Olenderek, Szalpuk, Gontariu, Smoliński.