Sensacja w Superlidze! Energa Manekin Toruń bije faworyta z Grodziska

Konrad Kulpa rozegrał doskonały mecz ze słynnym rywalem z Korei.
Konrad Kulpa rozegrał doskonały mecz ze słynnym rywalem z Korei. Lech Kamiński
Energa Manekin wygrywa 3:1 z Bogorią. 19-latek Konrad Kulpa ogrywa czołowego tenisistę świata!

Energa-Manekin Toruń - Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:1
Wyniki gier: Wu Chih-Chi - Górak 3:2 (4:11, 4:11, 11:6, 11:3, 11:9), Kulpa - Oh Sang Eun 3:2 (10:12, 11:9, 5:11, 12:10, 11:6), Adamiak - Floras 1:3 (11:8, 7:11, 4:11, 7:11), Chih-Chi - Oh Sang Eun 3:2 (11:6, 4:11, 8:11, 11:8, 13:11)

To było pierwsze zwycięstwo Energi Manekina w sezonie po czterech kolejnych porażkach, dla Bogorii była to z kolei pierwsza porażka w rozgrywkach. Wynik jest sensacyjny, bo wicemistrz Polski przyjechał do Torunia w najmocniejszym składzie ze słynnym Oh Sang Eunem.

Koreańczyk kontrakt w Grodzisku podpisywał jako 20. gracz na świecie, teraz jest 31., ale w przyszłości był notowany w czołowej piątce. W dorobku ma m.in. brązowe medale MŚ w singlu (2005) i deblu (2001, 2003) oraz wicemistrzostwo olimpijskie (2012) w turnieju drużynowym.
W Toruniu Oh Sang Eun przegrał oba mecze. Najpierw sensacyjnie uległ 19-letniemu Konradowi Kulpie, choć prowadził już 2:1 w setach. Dla młodzieżowego mistrza Polski to bez wątpienia największy sukces w karierze. Potem Korewańczyka pokonał Tajwańczyk Wu Chih Chi, w decydującym secie na przewagi 13:11.

Popularny "CziCzi" był bohaterem meczu. W inauguracyjnym singlu ograł znacznie wyżej notowanego na świecie Daniela Góraka (70. miejsce w rankingu ITTF), choć dwa pierwsze sety przegrał do 4.

Po tym zwycięstwie Energa Manekin awansowała z 10. na 6. miejsce w Superlidze.