Zwycięzca sławnych zawodów balonowych o Puchar Gordona Benetta w inowrocławskim ratuszu

Dominik Fijałkowski
Jacek Bogdański z Aeroklubu Kujawskiego w Inowrocławiu wspólnie z Mateuszem Rękasem, zdobyli najbardziej prestiżowe balonowe trofeum na świecie, wygrywając 62. Puchar Gordona Bennetta. Pokonali, od startu w szwajcarskim Bern przez 2 dni i 10 godzin  1145,29 km. Polacy wylądowali w okolicach Ostródy.Mistrzostwa Świata FAI balonów gazowych na długim dystansie - czyli Puchar Gordona Bennetta - to najstarsze i najbardziej prestiżowe wydarzenie lotnicze. W tym roku rywalizowało 20 balonów, których zadaniem było pokonać bez lądowania jak najdalszą odległość od startu.Na zaproszenie prezydenta Ryszarda Brejzy, Jacek Bogdański gościł w inowrocławskim ratuszu. Prezydent wraz ze swym zastępcą Wojciechem Piniewskim pogratulowali zawodnikowi sukcesu i wręczyli pamiątkową statuetkę. 	Warto wspomnieć, że Jacek Bogdański na co dzień jest mieszkańcem Warszawy. Do Aeroklubu Kujawskiego należy z sentymentu po teściu.
Jacek Bogdański z Aeroklubu Kujawskiego w Inowrocławiu wspólnie z Mateuszem Rękasem, zdobyli najbardziej prestiżowe balonowe trofeum na świecie, wygrywając 62. Puchar Gordona Bennetta. Pokonali, od startu w szwajcarskim Bern przez 2 dni i 10 godzin 1145,29 km. Polacy wylądowali w okolicach Ostródy.Mistrzostwa Świata FAI balonów gazowych na długim dystansie - czyli Puchar Gordona Bennetta - to najstarsze i najbardziej prestiżowe wydarzenie lotnicze. W tym roku rywalizowało 20 balonów, których zadaniem było pokonać bez lądowania jak najdalszą odległość od startu.Na zaproszenie prezydenta Ryszarda Brejzy, Jacek Bogdański gościł w inowrocławskim ratuszu. Prezydent wraz ze swym zastępcą Wojciechem Piniewskim pogratulowali zawodnikowi sukcesu i wręczyli pamiątkową statuetkę. Warto wspomnieć, że Jacek Bogdański na co dzień jest mieszkańcem Warszawy. Do Aeroklubu Kujawskiego należy z sentymentu po teściu. UM Inowrocławia
Jacek Bogdański z Aeroklubu Kujawskiego w Inowrocławiu wspólnie z Mateuszem Rękasem, zdobyli najbardziej prestiżowe balonowe trofeum na świecie, wygrywając 62. Puchar Gordona Bennetta.