Złoto-srebrny biegacz Damian Rudnik z Chojniczanki

Monika Smól
Monika Smól
Damian Rudnik z medalem Młodzieżowych Mistrzostw Polski.
Damian Rudnik z medalem Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Archiwum klubu
Damian Rudnik fenomenalnie spisuje się na tegorocznych 33. Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U23, które odbyły się w Jeleniej Górze.

Już podczas Ogólnopolskiego Wieczornego Mityngu Lekkoatletycznego pod koniec lipca można było dostrzec, że czołowy lekkoatleta Chojniczanki jest w bardzo dobrej formie. Na dystansie 1000m wykręcił życiówkę pokonując dystans w 2;23,33.

W Jeleniej Górze najpierw na dystansie 1500 m Damian Rudnik zdobył srebrny medal. Na metę wbiegł w czasie 3;57,25. Lepszy od niego był tylko Michał Rozmys z UKS Barnim Goleniów (3;35,94).

W biegu mężczyzn na 5000 m Damian okazał się bezkonkurencyjny. Przebiegł go z czasem 14:57.55.

Wśród dziewcząt chojnicką sekcję lekkoatletyki reprezentowały Ewelina Gostomczyk i Magdalena Jasińska. W biegu na 1500 m Gostomczyk zajęła 12. miejsce z czasem 4:41.68, czym ustanowiła swój nowy rekord życiowy. Z kolei Jasińska stawiła się na mecie 16. - z czasem 4:49.29. Na dystansie 5000 m była ona 14. - z czasem 18:10.86, jej klubowa koleżanka - pokonała odcinek w czasie 18:24.72 i uplasowała się na 19 pozycji.