Zawisza Bydgoszcz w II rundzie Fortuna Pucharu Polski. To było okazałe zwycięstwo [zdjęcia]

Dariusz Knopik
od 16 lat
W I rundzie Zawisza Bydgoszcz pokonał na wyjeździe Start Krasnystaw aż 4:0. Kolejnego rywala niebiesko-czarni poznają w piątek krótko po godzinie 12.

Start Krasnystaw - Zawisza Bydgoszcz 0:4 (0:0)

Bramki: Piotr Okuniewicz (78), Maciej Koziara (83), Krystian Sanocki (90), Kacper Nowak (90+4).
Start: Janiak - Kanarek, Lenard, Milcz (60. Strug), Chariasz (84. Więczkowski), Ciechan (60. Pachuta), Misztal (67. Korzeniowski), Saj, Pęcak (84. J. Sołdecki), D. Sołdecki, Florek.
Zawisza: Oczkowski - Pachnik (54. Nowak), Maciejewski, Paliwoda, Sławek (33. Jaskuła) - Leonowicz (46. Sanocki), Sochań (65. Bojas), Kona - Koziara, Okuniewicz, Chachuła (46. Rugowski).

Bydgoszczanie byli faworytem w spotkaniu z wiceliderem IV ligi lubelskiej, ale do meczu podeszli bardzo poważnie. W Krasnymstawie to było futbolowe święto. Na trybunach ładnego obiektu zebrało się około tysiąca widzów, w tym około setki fanów niebiesko-czarnych.

Zapis relacji na żywo z meczu Start Krasnystaw - Zawisza Bydgoszcz

Pierwsze pół godziny było w miarę wyrównane. Potem przewagę zaczęli zyskiwać bydgoszczanie.

- Mieliśmy swoje okazje, sam miałem dwie, które powinienem wykorzystać - mówił Maciej Koziara.

W drugiej połowie przewaga zawiszan była jeszcze bardziej wyraźniejsza, ale długo nie mogli sforsować dobrze zorganizowanych gospodarzy. Od 63. minuty grali z przewagą jednego zawodnika, po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Przemysław Kanarek.

W 78. minucie wynik otworzył celną główką Piotr Okuniewicz po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Koziary. Nie minęło pięć minut a wynik podwyższył technicznym strzałem zza pola karnego Koziara. W końcówce najpierw trafił Krystian Sanocki, a tuż przed ostatnim gwizdkiem Kacper Nowak.

Kibice Zawiszy Bydgoszczy na meczu w Krasnystawie. Więcej zdjęć kibiców obu drużyn w naszej galerii. Jakub Stykowski

- Graliśmy cierpliwie i to było kluczem do zwycięstwa - mówił trener Piotr Kołc. - Wykreowaliśmy sobie dużo sytuacji i w końcu je wykorzystaliśmy. Spełniliśmy swój obowiązek i wygraliśmy, choć wiedzieliśmy, że to nie będzie łatwa przeprawa. Teraz będzie ważne, by się zregenerować i przygotować do ligowego meczu. Los nas nie oszczędza, bo wypadli dwaj kolejni boczni obrońcy. O pucharze będziemy myśleć później - dodał szkoleniowiec.

Losowanie II rundy Fortuna Pucharu Polski w piątek o godz. 12.