Zadecydowała druga tercja

MARCIN DROGORÓB
TKH ThyssenKrupp Energostal Toruń odniósł cenne zwycięstwo w Oświęcimiu i awansował na trzecie miejsce w tabeli Polskiej Ligi Hokejowej.

UNIA OŚWIĘCIM - TKH 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)

Bramki: Kowalówka (5.), Sękowski (54.) - Proszkiewicz (24.), Sokół (33.), Milan (38.), Bomastek (58.) TKH: Wawrzkiewicz - Sokół, Kłys, Proszkiewicz, A. Fraszko, Dołęga - R. Fraszko, Dąbkowski, Bomastek, Chrzanowski, Milan - Koseda, Piotrowski, Furo, Dzięgiel, Marmurowicz - Korczak, Radwański, Suchomski.

W piątej minucie gospodarze wykorzystali grę w przewadze. Jarosław Kłys siedział na ławce kar, gdy Adrian Kowalówka pokonał Tomasza Wawrzkiewicza. Potem szansę na wyrównanie mieli goście, bo Unici grali w osłabieniu, ale podopieczni Miroslava Doleżalika nie wykorzystali przewagi. Chwilę później sami znaleźli się w opałach, bo oświęcimianie mieli podwójną przewagę (na ławce kar znaleźli się Piotr Koseda i Tomasz Proszkiewicz).

Trzy przewagi, trzy gole

Druga tercja stała pod znakiem absolutnej dominacji TKH. Torunianie wykazali się niespotykaną dotąd skutecznością - trzykrotnie grali w przewadze i trzy razy ją wykorzystali. Jeszcze przed syreną obwieszczającą przerwę na listę strzelców wpisał się Wojciech Milan, który wykorzystał doskonałe podanie Łukasza Chrzanowskiego.

W ostatnich 20. minutach gry torunianie nastawili się głównie na kontrataki. Pilnowali wyniku nie dając za bardzo rozwinąć skrzydeł gospodarzom. Gdy wydawało się, że losy spotkania są już rozstrzygnięte oświęcimianie zdobyli kontaktowego gola. Cinalski wykorzystał niezdecydowanie obrońców TKH, dokładnie podał do Sękowskiego, a ten pokonał Wawrzkiewicza. Emocje gospodarzy ostudził w 58. minucie Przemysław Bomastek zdobywając czwartą bramkę dla TKH.

W niedzielę TKH podejmuje Naprzód Janów. Początek spotkania na Tor-Torze o 18.00

W innych spotkaniach: Naprzód Janów - HK Sanok 9:2, Comarch Cracovia - KTH Krynica 5:1, GKS Tychy - Stoczniowiec Gdańsk 9:2, Podhale Nowy Targ - Zagłębie Sosnowiec 2:4.

1. GKS Tychy           8   22   47-16
2. Cracovia 8 13 32-28
3. TKH Toruń 8 13 24-20
4. Naprzód Janów 8 12 29-32
5. Zagłębie Sosnowiec 8 12 24-27
6. Stoczniowiec 8 11 32-26
7. Podhale N. T. 8 11 29-25
8. KTH Krynica 8 10 18-28