Z Austrią o wszystko

(md)
Polacy wygrali 7:1 z Chorwacją i dziś zmierzą się z Austrią w meczu o awans do elity.

Bramki dla Polski strzelili: Sarnik 2 (47, 60), Borzęcki (20), Kolusz (24), L. Laszkiewicz (32), Garbocz (48), Łopuski (55) oraz Grozaj (34). Rudolf Rohacek może być w pełni zadowolony z postawy swoich podopiecznych jedynie w trzeciej tercji - wygranej 4:0. W ostatnich 20. minutach biało-czerwoni wreszcie grali widowiskowo i skutecznie.

Dziś w ostatnim dniu imprezy w Estonii Polacy zmierzą się z Austrią. To spotkanie zadecyduje, która z drużyn w przyszłym roku zagra w hokejowej elicie. Austriacy jak dotąd nie przegrali żadnego meczu, ale męczyli się (5:3) z rewelacją turnieju - Litwą, która niespodziewanie pokonała naszą reprezentację. Tylko zwycięstwo da biało-czerwonym awans. Transmisja w Polsacie Sport o 11.50.