Wyniki 17. kolejki 5. ligi kujawsko-pomorskiej - grupa I

S-G
Sławomir Wojciechowski
Po zimowej przerwie wznowiono rozgrywki 5. ligi (grupa 1.). Do niespodzianki doszło w Nowem nad Wisłą, gdzie miejscowy lider uległ Gryfowi.

Wiele pretensji do prac arbitrów ze Świecia miał kierownik drużyny z Serocka. Jego zdaniem karny dla gospodarzy był podyktowany z "kapelusza", a kiedy zawodnik Pomorzanina był faulowany w polu karnym, sędzia nakazał grać dalej. Co prawda nie byłem na tym meczu, ale jeżeli tak istotnie było i to u progu rundy wiosennej, to brak słów ... Pauzował Tor Laskowice Pomorskie, wskutek wycofania się Olimpii II Grudziądz. Zespół Toru otrzymał punkty walkowerem.

Wyniki 17. kolejki V ligi kujawsko-pomorskiej. Grupa 1

Wisła Nowe nad Wisłą - Gryf Sicienko 0:1 (0:0), A. Woźniak (75).

WISŁA: Rybiński - Rulewski, Filip, Ziółkowski, Wojciechowski - Reszke (70. D. Elminowski), D. Górski, Sadowski - Piórek, M. Elminowski (70. Kopiński ż), Pokora ż (75. Torłop).
GRYF: Stefańczyk - K. Bogdziński (90. Popa), M. Dahlke, Domeracki, Czekalski - Kilan (69. Kosowski), Pudo, Sitarek, D. Szczygielski ż (46. M. Lewicki ż) - A. Woźniak, Perczyński (60. Sikora).

Lider z Nowego nad Wisłą, nie ma szczęścia do Gryfa. Jesienią, w Sicienku wygrał Gryf 3:0, a w sobotnie popołudnie, w Nowym, ponownie wygrała drużyna z Sicienka. To największa niespodzianka 17. kolejki. Mimo przegranej, wiślacy nadal przewodzą tabeli.

Gospodarze wystąpili bez swojego czołowego napastnika, Michała Horny, który pauzował za kartki. W tej sytuacji siła rażenia miejscowych nie była już tak duża. Owszem, Wisła stwarzała sobie okazje, zwłaszcza do przerwy (Reszke, Piórek, Pokora), jednak niewiele z tego wynikało. Po zmianie stron zespół z Nowego nadawał ton, jednak bramki nie padały. Trener Mariusz "Mario" Gralak próbował zmian w zespole, jednak niewiele to dało. Goście grali uważnie w obronie i przy nadarzających się okazjach przedostawali się na połowę rywala. W 75 minucie padło rostrzygnięcie. Piłkę w środku pola przejął Sikora, podał do Sitarka, a ten "obsłużył" A. Woźniaka. Doświadczony napastnik Gryfa nie zwykł marnować takich okazji.

- Zagraliśmy dobry mecz, jednak byliśmy nieskuteczni. Momentami nasza gra przypominała bicie głową w mur. Na szczęście nie straciliśmy prowadzenia w tabeli. Mam nadzieję, że w następnych meczach będzie znacznie lepiej, ocenił Mirosław Brzóska, kierownik drużyny Wisły.

- Przyjechaliśmy do Nowego powalczyć o pełną pulę punktów, tak jak to dotychczas było. Nie stwaorzyliśmy w tym meczu, stuprocentowych okazji, jednak w decydującym momencie zadaliśmy cios. Chcielibyśmy zapewnić sobie pewny byt, aby nie martwić się w końcówce sezonu, powiedział po meczu Remigiusz Kuś, szkoleniowiec Gryfa.

Pozostałe wyniki:
KP Polonia-Ostromecko Bydgoszcz - Mustang Ostaszewo 2:4 (2:2), Sawicki (25), Kardasz (43) - Dudek 2 (8, 60), B. Wach (30), Owczarczyk (75).
KS Łochowo - Iskra Ciechocin 3:4 (2:0), Gołata (10), Nowicki (27), W. Ruczyński (54) - R. Piotrowski (55), P. Piotrowski (59), S. Majewski (65. karny), M. Wróbel (70).
Czarni Nakło nad Notecią - Wda II/Strażak Świecie-Przechowo 1:1 (0:0), K. Wisiorek (65) - Kołodziej (71).
Legia Chełmża - Radzynianka Radzyń Chełmiński 1:0 (0:0), K. Rybacki (64).
Drwęca Golub-Dobrzyń - Flisak Złotoria 1:0 (0:0), K. Piotrowski (86).
Sokół Radomin - Pomorzanin Serock 4:2 (1:1), P. Jachowski 3 (25, 65. karny, 82), W. Jachowski (90) - B. Świątek (15), K. Jaruszewski (50).