Wygrana Wdy/Strażaka Przechowo w 3. Lidze Kobiet

Pierwsze trzy punkty w rundzie wiosennej zgarnęły piłkarki Wdy/Strażaka Przechowo (Świecie). nadesłane

Wda/Strażak Przechowo (Świecie) - Wisła Grudziądz 2:1 (0:0)
Bramki dla Wdy: Głowinkowska(59.), Araśniewicz (80.)
Wda: K. Siuda, Ściwiarska. Czubkowska, B. Siuda, Cywińska, Araśniewicz, Głowinkowska, Wieprzowska, Kałodwska (82. Modrzejewska), Kwaśniewska, S. Siuda (76. Graczykowska).

Podopieczne Tomasza Płacheckiego i Mateusza Rezmera szczęśliwie pokonały Wisłę Grudziądz 2:1 (0:0). Już na samym początku meczu świecianki mogły wyjść na prowadzenie, lecz strzał Martyny Kwaśniewskiej wybroniła bramkarka Wisły. Blisko zdobycia gola były także Kałdowska i Araśniewicz. Do przerwy ostatecznie bramki nie padły. W drugiej połowie piłkarki Wdy nadal szukały szczęścia pod polem karnym Wisły Grudziądz. Na prowadzenie świecianki wyszły jednak dopiero w 59. minucie, kiedy to z rzutu wolnego, bramkarkę Wisły przelobowała Natalia Głowinkowska.

Najlepsze szlaki rowerowe w naszym regionie [zdjęcia]

Przyjezdne wyrównały 15 minut później z rzutu karnego. Warto dodać, że sędzia podyktował w tym meczu aż dwie jedenastki dla Wisły, lecz tylko jedną piłkarki z Grudziądza zamieniły na bramkę. Wynik, tuż przed końcem spotkania ustaliła Marta Araśniewicz wykorzystując błąd w obronie przeciwniczek. Na kolejny mecz, świecianki wybiorą się 8 kwietnia do Aleksandrowa Kujawskiego. Początek spotkania o godz. 12.