Wojciechowski i goście

  Wojciechowski i goście

  (aj)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Uczniowie barcińskiego gimnazjum nr 1 wzięli udział w pierwszej regionalnej prezentacji programu Literacki Atlas Polski.

  Gimnazjaliści z klasy IIIb opracowali projekt "Gombrowicz i inni u Jakuba Wojciechowskiego w Barcinie". Informacje zebrane przez młodzież trafiły na stronę internetową Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zbieranie informacji o Wojciechowskim to część Literackiego Atlasu Polski i programu "Ślady przeszłości - uczniowie adoptują zabytki". Prezentacje projektu odbyły się domu kultury w Brodnicy. Spotkanie miało charakter targów. Każda z uczestniczących w spotkaniu grup dostała własny stolik wystawienniczy, gdzie mogła pokazać swoją ekspozycję. Gimnazjaliści mieli nie tylko okazję pochwalić się swoimi dokonaniami, mogli wymienić doświadczenia z rówieśnikami z innych szkół i nawiązać nowe znajomości. Przy stoliku młodych barcinian znalazło się także miejsce dla eksperta. Ekspertem dla młodzieży z Barcina była Jadwiga Wojciechowska - dyrektor brodnickiej biblioteki, która bardzo zainteresowała się projektem. Uczniowie musieli odpowiedzieć na szereg bardzo wnikliwych pytań Jadwigi Wojciechowskiej.


  W przeglądzie projektów wzięła udział także Anna Mirska-Czerwieńska, która jest ogólnopolskim koordynatorem Literackiego Atlasu Polski.


  Oprócz uczniów z Barcina do Brodnicy zjechali przedstawiciele m.in Bydgoszczy, Rumii, Świecia, Iławy, Czernikowa, Janowa. Barcin reprezentowali: Paulina Andler, Joanna Błażejewska, Jakub Dominiak, Magdalena Majewska, Paulina Nadolska, Karolina Tylkowska oraz nauczyciele koordynujący przedsięwzięcie Joanna Kranz i Marzena Wolska.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 16 »