Pralka do utylizacji

  Pralka do utylizacji

  Agnieszka Nawrocka

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Pralka do utylizacji

  ©Agnieszka Nawrocka

  W gminie Łabiszyn stanęły dwa kontenery na stary sprzęt elektroniczny i elektryczny. Jest więc szansa, że mniej niepotrzebnych telewizorów, lodówek czy pralek będzie trafiać do okolicznych lasów.
  Pralka do utylizacji

  ©Agnieszka Nawrocka

  Obowiązek odbioru zużytego sprzętu mają samorządy, a jego utylizacją zajmują się wyspecjalizowane firmy.


  - My zorganizowaliśmy to w ten sposób, że podpisaliśmy umowę z firmą, która podstawiła dwa kontenery - w Łabiszynie i w Lubostroniu - mówi burmistrz Jacek Kaczmarek.


  W Łabiszynie kontener stoi na ulicy Parkowej, od strony wjazdu z ulicy 11 stycznia. W Lubostroniu przy szkole.


  - Kontenery są zamykane na klucz.

  Klucz do łabiszyńskiego powierzyliśmy firmie "Domena". Oni prowadzą sprzedaż sprzętu RTV i AGD. Przez cały dzień, także w soboty nie ma więc problemów z dostaniem się do kontenera. Pracownicy firmy do kontenera kierują też osoby, które u nich pytają co zrobić ze zużytym sprzętem. Mieszkańcy Lubostronia o klucz muszą prosić szkolnego woźnego - mówi burmistrz.


  Trzeba jednak przyznać, że pojemniki nie są zbyt udane - łatwo je otworzyć bez klucza, za to trudno przez górne włazy wrzucić większe przedmioty. To ma się zmienić. Wkrótce pojemniki mają być wymienione na wygodniejsze.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 16 »