Powalczą w powiecie

  Powalczą w powiecie

  (aj)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Nie brakuje chętnych do wzięcia mandatów radnych powiatowych. O 19 miejsc w radzie będzie zabiegać 219 osób.

  Najliczniejsze reprezentacje (po 37 kandydatów) mają komitet "Niezależni" i Pałucka Wspólnota Samorządowa. Najmniej nazwisk jest na liście Samoobrony - 23. Prawo i Sprawiedliwość wystawiło 27 kandydatów, ale nie ma wśród nich na przykład nikogo z Łabiszyna. Forum Samorządowe "Pałuki" wystawiło 28 kandydatów, a ludowcy 32. Połączone siły lewicy SLD, SDPL, PD, UP wystawiły 34 kandydatów.


  Na listach nie brakuje dobrze znanych w powiecie nazwisk. Obecny starosta Zbigniew Jaszczuk i jego zastępca Michał Pęziak kandydują (co nie jest niespodzianką) z listy lewicy. Na tej samej liście są m.in łabiszyński radny Stanisław Pogiel, radny ze Żnina Jerzy Siniecki czy prezes "Noteci" Łabiszyn Grzegorz Dobrowolski. Na liście "Niezależnych" znaleźli się obecni radni z powiatu m.in. Bolesław Cieniawa, Renata Spychalska -Adamczak, Beata Gaik czy Hanna Czajkowska. Forum "Pałuki" ma w swoich szeregach m.in. Mirosława Chmiela (odwołanego dyrektora szkoły w Słębowie) czy Alicję Przybyłowicz (komendantkę pałuckiego ZHP).


  Na liście Pałuckiej Wspólnoty Samorządowej jest m.in Stanisław Lewandowski, który wraca do lokalnej polityki po czterech latach przerwy.

  Na tej samej liście jest Henryk Tokarz, Stefan Firszt (obecni radni) czy Gustaw Mądroszyk i Mirosław Grochowalski. Z listy ludowców kandyduje mi.in Józefa Błajet i Ryszard Kierzek (działacze izby rolniczej). Listę Samoobrony w okręgu nr 1 otwiera szef struktur tej partii w regionie Jan Zieliński.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 16 »