Jubileusze z folklorem

  Jubileusze z folklorem

  (iwo)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  "Nasze Pałuki to piękna kraina..." zaśpiewa Folkrom ze Żnina. Występy kapel i zespołów folklorystycznych są nieodłącznym elementem Jarmarku Sztuki Ludowej w Żninie. Tak będzie i w tym roku. Impreza odbędzie się 24 września.

  Równocześnie z rozpoczęciem jarmarku (godz. 11) na scenie przed basztą zobaczymy w kolejności: Zespół Pieśni i Tańca "Pałuki" Żnin, grupę Pałuczanie z Sarbinowa II, Kapelę Kujawy ze Sławska Wielkiego, "Płomienie" z Bydgoszczy", "Pałuczanki" z Białożewina, Kaszebe z Chojnic oraz zespół Folkrom ze Żnina.


  Ten ostatni zespół powstał 3 lata temu. Założycielem jest żninianin - Roman Bleja, który gra tu na bębnach i akordeonie. Oprócz niego w Folkrom występują: Marek Zaremba - klarnet oraz Zofia Bleja, Janina Kozłowska i Barbara Rapczyńska (śpiew).


  - Zaprezentujemy repertuar ludowo-biesiadny.

  Oczywiście rozpoczniemy od "Nasze Pałuki to piękna kraina". Ale nie zabraknie też popularnego również wśród młodzieży utworu "Jo, to mom szplina na punkcie Żnina", którego twórcą jest pan Mirek Binkowski - powiedział "Pomorskiej" Roman Bleja.


  Ich święto


  Podczas Zjazdu Twórców Ludowych (również w niedzielę, w ŻDK o godz. 9.30) specjalne honory odbiorą Wanda Szkulmowska - 50-lecie opieki nad twórcami, Eugeniusz Izdebski - 35-lecie pracy twórczej oraz 30-lecie pracy edukacyjnej z dziećmi oraz hafciarki: Maria Kwiatkowska z Kcyni - 40 lat pracy twórczej i Lidia Kierejewska z Kcyni - 35 lat pracy twórczej, a także rzeźbiarze: Józef Walczak z Więcborka - 20 lat pracy twórczej i Waldemar Styperek z miejscowości Rudy - również z okazji 20-lecia pracy twórczej.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 16 »