Wzięci święci malowani

  Wzięci święci malowani

  (iwo)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Na Jarmark Sztuki Ludowej w Żninie zjadą twórcy nawet z Hajnówki! W tym roku będzie ponad 400 stoisk. Impreza zaplanowana jest na 24 września.

  To jedyna w roku okazja, by wokół żnińskiej baszty i wzdłuż ulicy Śniadeckich obejrzeć wytwory artystów ludowych z niemal całej Polski. Bo wieść o jarmarku rozniosła się w środowisku tak skutecznie, że dziś zjeżdżają do nas twórcy na przykład z Warszawy, Malborka, Giżycka, wspomnianej Hajnówki oraz nam bliższych regionów - Kaszub, Kujaw i oczywiście Pałuk.


  Szykujcie portfele! Będzie w czym wybierać. Oprócz wspaniałych haftów - łowickich, kaszubskich, pałuckich i wielu innych wystawią swoje prace rzeźbiarze, będą obrazy - jak choćby mający wzięcie święci na szkle, znajdziemy maskotki z wełny, rzeźby z gliny (zapowiedział przyjazd Stanisław Zagajewski z Włocławka!) wyroby z masy solnej, kosze wiklinowe, biżuterię drewnianą, torby z lnu, a nawet części stroju pałuckiego!


  Tradycją jest również stoisko z laleczkami ludowymi, które przywiezie twórca z Bydgoszczy.

  Z kolei artysta z Tucholi zaprezentuje ptaszki drewniane. Nie zabraknie też ręcznie zdobionego fajansu prosto z Włocławka. Nowością ma być pokaz kowalstwa średniowiecznego w wykonaniu Stanisława Mierzwińskiego z Hajnówki.


  Szykuje się też gratka dla smakoszy! Pieczywo pałuckie prosto z piekarni "Rolnik" w Żninie. Zapraszamy w imieniu Żnińskiego Domu Kultury na rynek od godziny 11.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 16 »