Powalczą o stypendia

  Powalczą o stypendia

  (aj)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Studiująca młodzież może ubiegać się stypendia na "wyrównywanie szans edukacyjnych". Rada powiatu przyjęła regulamin pomocy żakom, młodzież może już składać dokumenty.

  24 szczęśliwców


  Na pomoc starostwa może liczyć jednak zaledwie 24 studentów z całego powiatu żnińskiego. 24 szczęśliwców będzie przez dziesięć miesięcy dostawać po 200 złotych. Pieniądze, 48 tysięcy złotych, na program "Szansa dla żaka" pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego. O stypendium mogą starać się młodzi ludzie, którzy na stałe są mieszkańcami powiatu żnińskiego. A ponadto mają status studenta szkół wyższych (państwowych i niepaństwowych), są w trudnej sytuacji materialnej (dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie jest wyższy niż 504 zł netto lub 583 zł netto, gdy członkiem rodziny jest dziecko niepełnosprawne). Na pomoc mogą liczyć osoby urodzone po 31 grudnia 1981 roku oraz takie, które w roku akademickim 05/06 mieli średnią ocen 3,5 lub wyższą, a w przypadku rozpoczynających dopiero studia - 3,5 średnia na świadectwie maturalnym.


  Gminy pomogą


  Na stypendium nie mają szans studenci, którzy powtarzają semestr.

  Nie dotyczy to osób, które powtarzają rok nauki z przyczyn zdrowotnych lub losowych, potwierdzonych przez uczelnię lub ośrodek pomocy społecznej. Stypendium nie dostaną też żacy z warunkowym zaliczeniem roku, oraz którzy mają już tytuł magistra, przebywają na urlopie od zajęć.


  Jeśli liczba osób spełniających kryteria pomocy finansowej, będzie większa od liczby stypendiów do rozdysponowania, pierwszeństwo będą mieć osoby o najniższych dochodach.


  Dokumenty niezbędne, by starać się o pomoc można pobrać w starostwie w Żninie (pokój nr 47) oraz w wersji elektronicznej na stronach www.bip.znin.pl i www.znin.pl


  Starosta zwrócił się także do burmistrzów i wójtów, by udostępnili niezbędne druki w urzędach gmin.


  Komplety dokumentów będą przyjmowane w wydziale promocji i rozwoju lokalnego starostwa powiatowego w Żninie, od 15 września do 29 września 2006 r. Dodatkowe informacje na temat stypendiów można uzyskać w wydziale promocji żnińskiego starostwa.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  1 3 4 5 ... 16 »