Nie wchodźmy do wody

  Nie wchodźmy do wody

  (aj)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Po przebadaniu wody inspekcja sanitarna zakazała kąpieli w jeziorze Rogowskim. Zakaz będzie obowiązywał do odwołania.

  - W wodzie stwierdziliśmy obecność bakterii - mówi Tadeusz Kosiara ze żnińskiej stacji inspekcji sanitarnej. - Normy przekroczone są dwukrotnie. Nie ma jakiegoś bezpośredniego zagrożenia dla ludzi. Jednak kąpiel, czy spożycie takiej wody może u osób wrażliwych wywołać na przykład dolegliwości żołądkowe.


  Inspektorzy sanepidu mówią, że bakterie pojawiły się w jeziorze niedawno. Prawdopodobnie spłynęły z pól do jeziora Rogowskiego, razem z ostatnimi opadami deszczu.


  - Jest po żniwach rolnicy na pola wylewali gnojowicę, deszcz pewnie ją zmył i to mogło spowodować pojawienie się bakterii w wodzie - mówi Tadeusz Kosiara. - Dziś pobierzemy kolejne próbki wody, w czwartek lub piątek będą wyniki. Jak tylko się poprawią, poinformujemy. Póki co, zobowiązaliśmy urząd gminy do ustawienia przy brzegach jeziora tablic, informujących o zakazie kąpieli.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  1 3 4 5 ... 16 »