Przy produkcji i w ośrodku

  Przy produkcji i w ośrodku

  Iwona Woźniak

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  276 tysięcy złotych otrzyma Roman Lipowicz - właściciel żnińskiego LIPRO, na zakup linii technologicznej, przy której będą mogli pracować niepełnosprawni. To nie jedyne wsparcie, które popłynie z PFRON na Pałuki.

  Decyzją Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych powiat żniński otrzymał w sumie 575 tysięcy złotych na zadania w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami" do realizacji w 2006 roku. Przyznanie tych środków poprzedziło złożenie odpowiedniego wniosku.


  Dzięki temu do DPS-u w Podobowicach trafi 87 tysięcy złotych na organizację transportu niepełnosprawnych. Z kolei Pałuckie Centrum Zdrowia otrzyma 6,7 tys. złotych na wyposażenie nowego miejsca pracy - również dla niepełnosprawnego. W Lipro powstanie linia technologiczna - pozioma maszyna formująco-napełniająco-zamykająca do pakowania produktów spożywczych sypkich.


  Pieniądze spłyną też do Wiktorowa - odpowiednio 24,5 oraz 22,7 tys.

  złotych na wyposażenie dwóch nowych miejsc pracy. Z kolei w budynku SPZOZ Łabiszyn powstanie winda dla niepełnosprawnych, na zainstalowanie której PFRON przyznał 67,6 tys. zł. Tutejsza przychodnia będzie też miała do dyspozycji forda transita, na co przekazane zostanie 90 tys. złotych.


  - Wdrożenie projektów wiąże się z zaangażowaniem środków własnych bądź pozyskanych od sponsora. Ich wysokość jest procentowo zróżnicowana i zawiera się w przedziale 25-40 procent - poinformował wczoraj Zbigniew Jaszczuk podczas spotkania w starostwie, gdzie jednocześnie podpisano z beneficjentami umowy umożliwiające realizację tych projektów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 16 »