Ryby lepiej łowić legalnie

  Ryby lepiej łowić legalnie

  (dan)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Związek Wędkarski "Pałuczanin" ostrzega. Połów ryb bez karty wędkarskiej i stosownych zezwoleń może być bardzo kosztowny. Wędkarz może stracić sprzęt oraz zapłacić mandat w wysokości 200 złotych.

  - Nad jeziorami w każdej chwili może się pojawić Państwowa Straż Rybacka. Uprawnienia do kontroli ma również policja oraz straż miejska - mówi Eugeniusz Stępień, skarbnik Związku Wędkarskiego "Pałuczanin".


  Spokojnie łowić ryby można tylko wtedy, gdy ma się pozwolenie na połów oraz kartę wędkarską. Pozwolenie dla osób dorosłych kosztuje 120 złotych na cały sezon (od stycznia do grudnia). Młodzież w wieku od 14 do 15 lat musi zapłacić za nie tylko 30 złotych.


  Eugeniusz Stępień zapewnia, że egzamin na kartę wędkarską nie jest trudny.

  Opracował zbiór zasad, które trzeba opanować, by przystąpić do egzaminu. W praktyce wygląda to tak, że każdy kto zgłosi chęć przystąpienia do egzaminu, otrzymuje broszurę z zasadami. Po kilku dniach odbywa się sprawdzian wiedzy wędkarskiej. Dorośli płacą za niego 30 złotych, a młodzież 10.


  Wystarczy jeszcze tylko uiścić w kasie "Pałuczanina" roczną składkę członkowską w wysokości 17 złotych (dla dorosłych), 8 (dla młodzieży wieku od 17 do 18 lat) i 5 (dla dzieci) i można spokojnie łowić.


  O szczegóły można pytać telefonicznie w biurze zarządu "Pałuczanina" przy ul. Sienkiewicz 3a w Żninie (nr 30-20-201) lub osobiście w godzinach urzędowania skarbnika związku (wtorki i piątki od godz. 17 do 18.30).


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 17 »