Jak nas widzą turyści

  Jak nas widzą turyści

  Iwona Woźniak

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Na hasło "Pałuki" - najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa "Google" odpowiada m.in. stroną Pałuckiego Centrum Informacji. Czego więcej potrzeba naszemu gościowi z kraju i świata? A jednak...

  Ze strony www.paluki.pl, firmowanej przez PCI, nie można się zbyt wiele dowiedzieć. Przekonaliśmy się o tym, idąc tropem turysty. Jakie imprezy proponuje region w najbliższych dniach? Pusto. Jakie inne rozrywki? Również nic. Brniemy dalej. Szlaki piesze, rowerowe i dla zmotoryzowanych to jedynie spis miejscowości i podanie długości trasy. Programy zwiedzania są w trakcie aktualizacji(!) Gospodarstwa agroturystyczne to adresy z telefonami. A jak wiadomo z doświadczenia, najbardziej przyciągają zdjęcia...


  Humor poprawia turyście dopiero spis ośrodków wypoczynkowych.

  Tu chociaż są adresy stron internetowych Karczmy Biskupińskiej, ośrodków Roma, Reko czy ośrodka w Woli k. Rogowa. Ale uśmiech znika, gdy ciekawy regionu gość chce się zapoznać z gwarą pałucką - również za pośrednictwem wspomnianej strony. A o tym ani słowa! Podobnie jak o twórcach ludowych! Czyżbyśmy ich nie mieli? Spróbowaliśmy ustalić, co jest tego przyczyną.


  Czas na rozruch?


  Żnińskie Centrum Informacji Turystycznej (lub jak kto woli - Pałuckie...), ulokowane przy rynku, w budynku dzierżawionym od gminy przez firmę Admin, działa od niedawna. Podmiotem zarządzającym CIT jest Stowarzyszenie Turystyczne "Ziemia Pałucka", a jego prezesem - Henryk Pokorski. Można by powiedzieć - centrum musi mieć czas na rozruch, na aktualizowanie strony internetowej www.paluki.pl... W nim jednak, jak się okazało, na razie trwają m.in. zmiany kadrowe.


  Kto za panią Magdę?


  Do 19 czerwca br. pracowała w CIT Magdalena Mrowca - wytypowana w drodze konkursu na półroczny okres próbny. Nie chciała podjąć dalszej współpracy, mimo że taką możliwość miała. Obecnie, w ramach wolontariatu, CIT-em zajmuje się Antoni Legin - wytypowany przez stowarzyszenie. Sytuacja zmienić ma się od 1 sierpnia br. - Jest potwierdzenie, że otrzymamy jeden etat ze żnińskiego starostwa.


  - Ale tylko na czas określony - wyjaśnia od razu Zbigniew Jaszczuk. - Po odejściu pani Mrowcy niedopuszczalne byłoby robienie rewolucji w środku sezonu. Dlatego przystaliśmy na propozycję, że stowarzyszenie wytypuje swojego przedstawiciela do prowadzenia CIT. A od nowego roku zobaczymy, jak sytuacja potoczy się dalej. Jedno jest pewne - taki punkt winien funkcjonować perfekcyjnie. I do tego trzeba wspólnymi siłami dążyć.


  Kto miałby objąć etat po pani Mrowcy? Wszystko wskazuje na pana Legina.


  Co z tą stroną?


  Zapytaliśmy jednocześnie prowadzącego CIT, dlaczego nie jest aktualizowana strona internetowa - www.paluki.pl?


  - Obecnie mamy z nią problemy techniczne. Nie możemy się nawet zalogować. Niewykluczone, że błąd leży w sprzęcie, bo nie mamy zbyt nowego komputera. A na zakup lepszego nie mogliśmy sobie pozwolić. Nie otrzymaliśmy ani złotówki dofinansowania, mimo że startowaliśmy jako stowarzyszenie do konkursów ogłaszanych przez żnińskie starostwo - przyznał Legin. Kiedy sytuacja ulegnie poprawie? - Cały czas nad tym pracujemy.


  Jak zapewnia nasz rozmówca, CIT funkcjonuje jednak prawidłowo, czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 10-17. A co z weekendami - dociekamy. Bo wtedy turystów może być najwięcej? - Wtedy informacje można uzyskać dzwoniąc pod numer mojej komórki, czyli 606-28-67-81 - słyszymy wyjaśnienie. - A w CIT można otrzymać na przykład mapy Żnina, a także foldery reklamujące powiat i poszczególne firmy turystyczne.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 16 »