Chętnych do remontów nie brakuje

  Chętnych do remontów nie brakuje

  (aj)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Większość właścicieli kamienic w centrum Łabiszyna zadeklarowała chęć odnowienia elewacji, przy finansowym wsparciu Urzędu Miejskiego.

  Do rozdysponowania ratusz ma 50 tysięcy złotych. Właściciele posesji mogą dostać od gminy 15 złotych za każdy, wyremontowany metr budynku.


  W piątek urzędnicy zakończyli przyjmowanie wniosków o dofinansowanie.


  - Jesteśmy zadowoleni, że na apel odpowiedziało aż tylu właścicieli kamienic - przyznaje burmistrz Jacek Kaczmarek. - O dofinansowanie nie zwróciło się jedynie kilka osób, które niedawno remontowały swoje domy. Zweryfikujemy wnioski i za kilka dni będzie wiadomo, kto dostanie pomoc.


  Za 50 tysięcy złotych można wyremontować trzy tysiące metrów elewacji. A jeden dom ma około stumetrową ścianę frontową.


  Kiedy będzie widać efekty odnowy starówki? Najpóźniej jesienią, bo do końca sierpnia kamienicznicy będą mieć czas na rozpoczęcie prac.


  - Jest spora szansa, że w najbliższym czasie nasz ryneczek zmieni oblicze. Jeśli się to powiedzie, może uda się w przyszłym roku także zarezerwować pewną sumę na remonty. Skorzystają na tym kolejni właściciele domów - cieszy się Jacek Kaczmarek.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 17 »