Z galimatiasu będzie Kasztanowa

  Z galimatiasu będzie Kasztanowa

  (iwo)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wczoraj doszło do kolejnego starcia na linii burmistrz Żnina - Rada Miejska. - <i> Stawiacie nas pod ścianą! </i>- mówił Fabian Heinich do włodarzy. <i>- To robimy jeszcze coś dla gminy w tym roku czy nie?!</i> - pytał wyraźnie zdenerwowany Jarosław Jaworski.

  Znów poszło o nasze - gminne pieniądze. Miało być tak: burmistrz wnosi zmiany w budżecie - rada je uchwałą akceptuje i odpowiedzialni podejmują działania. Ale zabrakło wspólnych rozmów przy jednym stole. Nie dziwmy się więc, że radny Adam Kowalewski nawoływał: - Nie róbmy na sesji kabaretu!


  Nie mieliśmy czasu!


  Ale taki niestety - po raz kolejny zresztą - był. Radni w koalicji uznali, że nie mogą uchwalić zmian zaproponowanych przez burmistrza, bo jest ich zbyt wiele, a brak czasu na szczegółowe zapoznanie się z nimi.

  - Nie jesteśmy w stanie tego przeanalizować. Przecież te materiały otrzymaliśmy rano, przed sesją! - mówił Czesław Kośmicki, a radny Jóźwiak dodał: - A dlaczego burmistrz nie dał tego w piątek, podczas komisji? Co było powodem, że nie wspomniał o planach? No właśnie, dlaczego?


  - Stawiacie radę pod ścianą! - skwitował przewodniczący Heinich i uznał, że uchwalenie zmian w budżecie trzeba przesunąć na koniec czerwca.


  - Boję się, że znów będą zablokowane działania przez takie opóźnienia - odpowiedział burmistrz Jaworski, a miał na myśli wprowadzenie inwestycji, tj. budowę ulicy Kasztanowej (w 2006 r. - 250 tys. zł) oraz budowę kanalizacji sanitarnej w ul. Nowotki - 2006 r. - 260 tys. zł).


  - Chcieliśmy już rozpisać przetarg na Kasztanową - nawoływał Dariusz Kaźmierczak. - A wy (koalicja - przyp. red.) blokujecie wszelkie działania urzędu - poparł burmistrza Jerzy Kowalski.


  To ostatni dzwonek!


  Problem próbował wyprostować Janusz Biegański: - Mieliśmy harmonogram inwestycyjny w listopadzie 2005 roku. Nie został przez radę zaakceptowany. Radni przedstawili swój - w marcu 2006. Ale był nierealny. A teraz próbujemy z tego galimatiasu wybrać zadania, które mogą być w rzeczywistości zrealizowane. I jeśli mówimy o rozwoju gminy - to jest ostatni gwizdek, aby jeszcze w tym roku coś zrobić! Bo później zaczynają się urlopy. I chcemy uniknąć komentarzy, że znów burmistrz zabiera się w listopadzie i grudniu za inwestycje.


  Nie spodobało się to wyraźnie radnemu Kośmickiemu: - My nic nie blokujemy. Też tego chcemy. Bo to przecież my te inwestycje proponowaliśmy wcześniej! Ale na złość burmistrz tego nie chciał!


  - Już nic nie rozumiem, panie radny - odpowiedział burmistrz Jaworski. - To my teraz chcemy wspomóc Kasztanową, za którą i wy byliście, i to jest też źle?


  Po przerwie wszyscy uznali, że najlepszym lekiem na nieporozumienia będzie przerwa w sesji. Potrwa dość długo, bo aż do 21 czerwca, do godz. 16.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  1 3 4 5 ... 16 »