Trofeum dla gospodarzy

  Trofeum dla gospodarzy

  (aj)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Gimnazjaliści z Lubostronia są najlepszymi geografami w powiecie żnińskim - świadczy o tym pierwsze miejsce na zakończonej właśnie olimpiadzie szkolnej.

  Była to już IV edycja Powiatowej Olimpiady Geograficznej. Organizatorzy - Zespół Szkół w Lubostroniu - zaprosili do udziału w zmaganiach wszystkie gimnazja powiatu żnińskiego. Do rywalizacji stanęło ostatecznie osiem drużyn: barcińska, janowiecka, gąsawska, łabiszyńska, ekipy trzech gimnazjów żnińskich oraz gospodarze.


  Olimpijczycy sprawdzali swoją wiedzę w godzinnym teście. Najlepsi okazali się grupowo i indywidualnie uczniowie z Lubostronia. I warto tu przypomnieć podopieczni Ewy Wituckiej, organizatorki olimpiady, w każdej edycji stawali na podium. Drugie miejsce zajęli gimnazjaliści z Barcina, a trzecie z Łabiszyna.


  Indywidualnie najlepszy był reprezentant gospodarzy, najmłodszy uczestnik olimpiady - Łukasz Głowski, druga natomiast jego szkolna koleżanka - Izabela Murawska. Trzecie miejsce przypadło już gimnazjalistce z Barcina - Małgorzacie Pietraszko.


  Najlepsi geografowie odebrali puchary i nagrody (książki). Ich opiekunowie dostali podziękowania od organizatorów.


  V Powiatowa Olimpiada Geograficzna za rok odbędzie się w Żninie.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  1 3 4 5 ... 16 »