Szansa na wygraną

  Szansa na wygraną

  Agnieszka Nawrocka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Zdaniem szefa Stowarzyszenia Antymobbingowego - ratuszowi urzędnicy mają sporą szansę na wygranie procesu sądowego o mobbing.

  Grupa pracowników ratusza w Barcinie korzysta ze wsparcia bydgoskiego oddziału Stowarzyszenia Antymobbingowego, pomagającego ludziom prześladowanym w pracy.


  - Dziś nie mogę jeszcze powiedzieć jaka to jest grupa, obowiązuje mnie tajemnica. Jeśli urzędnicy mnie do tego upoważnią pisemnie - zdradzę szczegóły - zastrzega Ryszard Musielewicz, szef bydgoskiego stowarzyszenia.


  Ewa Stankiewicz w rozmowie z radnymi jeszcze raz podkreśliła, że nie wie kto może czuć się prześladowany.


  - Nawet nie wiem w przybliżeniu o jakie osoby może chodzić. Nie ma żadnych konfliktów. Nie rozumiem tych zarzutów - dziwi się pani burmistrz.


  A Ryszard Musielewicz komentuje:


  - Byłoby dziwne, gdyby pani burmistrz przyznała się, że jej pracownicy są prześladowani. Żaden pracodawca się nie przyznaje. Wiem z doświadczenia jak zachowują się "psychoterroryści".


  Pracownik, który uważa, że jest ofiarą mobbingu musi w sądzie udowodnić winę pracodawcy. Co nie jest łatwe.


  - Często odradzam osobom, zwracającym się do nas, wystąpienie do sądu. Trzeba mieć mocne podstawy. Utożsamiam się z tymi ludźmi, wiem ile kosztuje sprawa sądowa. Jakie to są koszty zdrowotne - mówi Ryszard Musielewicz.


  Barcińskim urzędnikom prezes nie będzie odradzał wystąpienia do sądu.


  - Mam wyobrażenie, jaka jest sytuacja tych osób, czy są w stanie podołać rozprawie i jakie mają dowody. Tutaj jest duża szansa na wygraną - dodaje prezes.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  1 3 4 5 ... 16 »