Ktoś to rozliczy...

  Ktoś to rozliczy...

  (aj)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Radni barcińscy nie wydali opinii o przyspieszeniu likwidacji szpitala. Wnioskował o to Alfred Lewandowski, którego Ewa Stankiewicz posądza o próbę "ochrony" zarządu powiatu.

  - Mamy za mało informacji - przekonywał Alfred Lewandowski. - Powinniśmy mieć opinię zarządu powiatu, skarbnika i rady społecznej szpitala. Nie możemy się ustosunkować i wydać opinii. Dopełnijmy formalności prawnych.


  Radni przyjęli wniosek i opinii nie wydadzą.


  - Szkoda, że ten punkt wykreślono z porządku obrad - uważa burmistrz Ewa Stankiewicz. - Sprawa 25 milionów długu i rosnących odsetek wymaga publicznego poruszenia. Alfred Lewandowski próbował chronić zarząd powiatu przed upublicznieniem tych spraw.


  Przypomnijmy, że uchwałę o skróceniu procesu likwidacji szpitala radni powiatowi przyjęli wbrew staroście i zarządowi powiatu.


  - Za opieszałość i brak skuteczności (przy likwidacji lecznicy - przyp. red.) ktoś odpowie. Ktoś to wyliczy i winnych rozliczy - dodaje Ewa Stankiewicz.


  Tymczasem przewodnicząca Małgorzata Bohuszewicz przypomina, że radni barcińscy mieli jedynie wydać opinię na temat uchwały, którą wydali już rajcy powiatowi.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  1 3 4 5 ... 16 »