Sala za 140 dni...

  Sala za 140 dni...

  (aj)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Już w maju ma się rozpocząć budowa sali gimnastycznej w Lubostroniu. Inwestycja ma się zakończyć po pięciu miesiącach.

  Przetarg na największą tegoroczną inwestycję gminną został już rozstrzygnięty. Salę wybuduje bydgoska firma "Perfect".


  - Ta firma ma doświadczenie w budowaniu hal, magazynów o podobnej konstrukcji (czyli tzw. lekkich obiektów - przyp. aj) - mówi burmistrz Jacek Kaczmarek.


  "Perfect" - według umowy - spędzi na placu budowy 140 dni. Czyli prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.


  - Na razie kończymy projekt adaptacji istniejącego budynku szkoły do sali gimnastycznej. Trwają ustalenia techniczne co do terenu, na którym ma stanąć sala - mówi burmistrz Jacek Kaczmarek.


  Koszt całej inwestycji to 850 tysięcy złotych brutto. Urzędnicy mają jednak nadzieję, że gmina nie będzie musiała całej tej kwoty wyłożyć z własnej kieszeni.


  - Staramy się o dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego, ale pieniądze możemy dostać w pierwszym kwartale przyszłego roku, na tegoroczną pulę już się nie załapaliśmy. Mamy szansę jeśli jakaś inwestycja "wypadnie" z tegorocznego harmonogramu. W każdym razie według umowy z wykonawcą ostatnią transzę za budowę, możemy zapłacić do końca marca przyszłego roku - mówi burmistrz.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  1 3 4 5 ... 16 »