Postawili na integrację

  Postawili na integrację

  (iwo)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Rada Miejska w Janowcu podjęła uchwałę o utworzeniu świetlic wiejskich w Chrzanowie, Bielawach, Brudzyniu, Juncewie, Kołdrąbiu, Posługowie, Ośnie, Sarbinowie Drugim i Świątkowie. Decyzja otwiera furtkę do ubiegania się o pieniądze z zewnątrz na ich wyposażenie.

  Władze Janowca postawiły na integrację środowiska lokalnego. Ale do tego, aby się spotykać, wspólnie świętować czy bawić, potrzeba najpierw odpowiednio wyposażonych pomieszczeń. - Stąd propozycja, aby w miejscach, gdzie działały szkoły podstawowe, powołać świetlice. Uchwała da możliwość ubiegania się o środki pozagminne z przeznaczeniem choćby na doposażenie pomieszczeń. A jednym z podstawowych dokumentów przy tym wymaganych jest akt założycielski - tłumaczy Jadwiga Chojnowska, wiceburmistrz Janowca.


  Dzięki pozytywnej decyzji radnych gmina może ująć wymienione miejscowości w projekcie, startując w drugiej edycji konkursu dotacyjnego "Nasza świetlica" ogłoszonego przez Fundację Wspomagania Wsi.


  - Jeśli jest taka możliwość, czemu z niej nie skorzystać? W świetlicach brakuje wyposażenia. Brakuje też komputerów, które z pewnością służyłyby wielu osobom w wioskach.


  Komunia w świetlicy?


  W oparciu o bazę lokalową świetlic gmina nie wyklucza uruchomienia świetlic środowiskowych lub socjoterapeutycznych adresowanych do dzieci i młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym.


  Możliwe będzie również odpłatne wynajmowanie pomieszczeń na różnego rodzaju uroczystości rodzinne. W takich jednak przypadkach wysokość opłat określana jest oddzielnym zarządzeniem burmistrza (sale wynajmowane już są np. w Świątkowie i Juncewie).


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  1 3 4 5 ... 16 »