"Łabiszynianka" Mistrzem Polski

  "Łabiszynianka" Mistrzem Polski

  AGNIESZKA NAWROCKA

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  UKS "Łabiszynianka" obronił tytuł Mistrza Polski. W miniony weekend w Szubinie rozegrano ogólnopolskie zawody bilardowe, w których startowało około 80 zawodników.

  Do Szubina przyjechało 19 drużyn z całego kraju. Reprezentacja Łabiszyna pokazała, że przez rok nie straciła formy i obroniła zdobyty w 2005 roku w Kętrzynie tytuł. W ekipie "Łabiszynianki" startowali: Michalina Kryszak, Sebastian Seifert, Mateusz Ślusarczyk i Dawid Hering.


  Pierwszy mecz "Łabiszynianka" wygrała 3:0 z drużyną "Contact" Kielce, następnie taki sam wynik zdobyła grając z drużyną Inowrocławia. Mecz, który decydował o wejściu do strefy medalowej, łabiszynianie wygrali 3:0 z zespołem "Olimpek" Połaniec. Mecz półfinałowy, podobnie jak rok temu, rozegrali ze "Spartanem " Chodów. W tym pojedynku punkty zdobyli Michalina Kryszak i Dawid Hering. Również w meczu finałowym, wspomniana wyżej dwójka, wygrała swoje pojedynki z zawodnikami "Delty" Kętrzyn. Zwycięstwo 2:1 dało "Łabiszyniance" I miejsce.


  Bilardowe mistrzostwa rozegrano w klubie bilardowym szubińskiego zakładu poprawczego. Zawodnicy i opiekunowie biorący udział w zawodach zwiedzili też region.


  - Turniej bilardowy w Szubinie wzbudził wielkie zainteresowanie wśród zawodników. Przyjechało aż 19 drużyn. Galeria dla widzów też była pełna. Myślę, że takie duże zawody przyczynią się do popularyzacji bilardu na Pałukach i Kujawach - mówi Stefan Kryszak, trener "Łabiszynianki". - Wyrazy podziękowania za pomoc przy organizacji imprezy należą się: burmistrzowi Szubina i Łabiszyna, Muzeum Archeologicznemu w Biskupinie, dyrekcji pałacu w Lubostroniu, starostwu w Żninie oraz przedsiębiorstwu "Wakus" w Bydgoszczy, które jest producentem stołów bilardowych. Cieszymy się też, że dyrektor zakładu poprawczego Tomasz Bauza, zamierza udostępniać piękną salę bilardową.


  W Mistrzostwach Polski wzięły udział jeszcze cztery drużyny z naszego województwa. Jak podkreśla Stefan Kryszak, jak na debiutantów wypadły one bardzo dobrze.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 16 »