Sztuka z degustacją

  Sztuka z degustacją

  Agnieszka Nawrocka

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Swoje obrazy Krzysztof Kunca ustawił w pałacowych komnatach

  Swoje obrazy Krzysztof Kunca ustawił w pałacowych komnatach ©Dariusz Nawrocki

  Od niedzieli w Lubostroniu można oglądać malarstwo Krzysztofa Kuncy. Wernisaż połączono z koncertem pałacowym i degustacją wina.
  Swoje obrazy Krzysztof Kunca ustawił w pałacowych komnatach

  Swoje obrazy Krzysztof Kunca ustawił w pałacowych komnatach ©Dariusz Nawrocki

       W sali rotundowej przy fortepianie wystąpiła Katarzyna Rajs. Pianistka jest absolwentką bydgoskiej Akademii Muzycznej, tam kończyła też studia podyplomowe.
       Jest laureatką Festiwalu Muzyki Rosyjskiej i Radzieckiej w Gdańsku, finalistką konkursu o stypendia im. Chopina oraz zdobywczynią trzeciej nagrody na Ogólnopolskim Konkursie pianistycznym im.
  I.J. Paderewskiego. Brała udział w konkursach organizowanych w Czechach i we Francji. Nagrała dwie płyty CD. W 2004 roku zdobyła tytuł doktora sztuki, na co dzień pracuje w bydgoskiej Akademii Muzycznej. W Lubostroniu zaprezentowała utwory Chopina, Ravela i Rachmaninowa. Dodajmy jeszcze, że bywalcom pałacowych koncertów Katarzyna Rajs jest znana. Sama artystka też pamięta występy tutaj, bo podczas jednego z ostatnich koncertów w trakcie gry z ogłuszający hukiem zamknęła się klapa jej fortepianu. Jak przystało na profesjonalistkę artystka nie zraziła się tym i nie przerwała gry.
       Po koncercie w salonach pałacu otwarto wystawę Kuncy. Malarz jest uczniem prof. Nowosielskiego. W latach 80. działał w krakowskiej, neoromantycznej grupie malarskiej "Książę Józef". W 1987 roku brał udział w zbiorowej wystawie twórców bydgoskich w Galerii "Kruchta". W 1997 roku przygotował indywidualną wystawę w Galerii Autorskiej, do tej pory miał sześć takich wystaw. Aktualnie artysta pracuje nad ekspozycją "Portrety", którą poświęci gościom Galerii Autorskiej.
       Niedziela w pałacu była nie tylko okazją do posłuchania dobrej muzyki i obejrzenia obrazów Krzysztofa Kuncy. Po wernisażu goście mieli okazję tajnym, lustrzanym przejściem w salonie, zejść do piwnic. Tam odbyła się degustacja win.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  1 3 4 5 ... 16 »