Sztandar poruszył serca

  Sztandar poruszył serca

  (iwo)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W gościeszyńskiej SP i Gimnazjum trwają wielkie przygotowania do zaplanowanej na 22 maja br. uroczystości nadania imienia placówce. Będzie to pierwsza szkoła w powiecie im. Jana Pawła II.
       Chociaż czasu, wydawać by się mogło, jest jeszcze sporo, Zbigniew Jodełko, dyrektor zespołu, mówił wczoraj z przejęciem: - To są setki małych i większych spraw do omówienia, ustalenia. Chcemy, aby podczas uroczystości wszystko pięknie wypadło.
       Dał urząd i sponsorzy
       
  Obecnie szyje się sztandar Szkoły Podstawowej w Gościeszynie. - Wykonują go siostry Klaryski z Bydgoszczy.
       
  Co się na nim znajdzie? Decyzję o tym podejmował specjalnie powołany komitet, w skład którego weszły trójki rodziców, nauczycieli i dzieci. - Żadnymi szablonami siostry nie dysponowały. Wybór należał do nas - dodaje Z. Jodełko.
       Na jednej stronie będzie więc postać papieża Polaka i napis: "Szkoła Podstawowa w Gościeszynie imienia Jana Pawła II" oraz jeszcze jeden napis: "Szukałem was, a teraz wy przyszliście do mnie". Na drugiej z kolei zobaczymy polskiego orła w koronie. Sfinansowanie wykonania sztandaru nie było - ku zadowoleniu grona nauczycielskiego - wielkim problemem. Temat poruszył serca nie tylko gościeszynian, ale i mieszkańców całej gminy Rogowo. - Pieniądze przynosiły dzieci, dawali rodzice, również nauczyciele, a także indywidualni sponsorzy i Urząd Gminy w Rogowie.
       - W przyszłości oddzielny sztandar będzie miało również gimnazjum. Ale na razie na drugi nie było nas stać.

       Będą tablice
       
  O tym, jakie imię będzie nosiła szkoła, zaczęto rozmawiać już półtora roku temu. - Zrobiliśmy ankiety. Jednogłośnie wszyscy wybrali papieża - Polaka. Te ankiety zawierają uzasadnienia. To ciekawa lektura, podobnie jak zgromadzona przez nas korespondencja szkoły z Watykanem.
       
  Oprócz sztandaru będą odsłonięte dwie tablice upamiętniające wydarzenie - z papieskim popiersiem. Na uroczystość przybędzie m.in. abp. Henryk Muszyński, metropolita gnieźnieński. - A msza swięta i poświęcenie sztandaru odbędzie się w naszym sanktuarium w Gościeszynie.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 16 »