Nadzwyczajny czwartek

  Nadzwyczajny czwartek

  (mich)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Zwołania nadzwyczajnej sesji chcą w najbliższy czwartek żnińscy radni. Wniosek w tej sprawie wpłynie dziś doRady Miejskiej. <b>
       Tym razem radni są bardzo tajemniczy i nie chcą upubliczniać tematów, którymi zajmą się na najbliższej sesji. Z pewnością dojdzie na niej do wyboru nowego przewodniczącego rady oraz jego zastępców. Nieoficjalnie mówi się, że pierwszy fotel w radzie przypadnie Fabianowi Heinichowi (dotychczasowemu wiceprzewodniczącemu, sygnatariuszowi wniosku o odwołanie Dariusza Kaźmierczaka z funkcji przewodniczącego rady. Niewykluczone, że na fotelu wiceprzewodniczącego zasiądzie Czesław Kośmicki, wymienia się też nazwiska Lucjana Adamusa oraz Krzysztofa Jóźwiaka.
       Na najbliższej sesji czekać nas będą również roszady na stanowiskach przewodniczących stałych komisji rady - zdominowanych przez zwolenników niedawnego jeszcze przewodniczącego Kaźmierczaka.
       Radni zapowiadają natomiast, że tym razem nie będą jeszcze "ruszać"budżetu. - Wobec ostatnich wydarzeń trzeba jeszcze nad nim popracować - usłyszeliśmy w jednej z rozmów. - Chcemy, by był jak najbardziej dolegliwy dla burmistrza i jego zastępców. Wszystko wskazuje na to, że dość solidnie zostaną ograniczone wydatki na administrację gminną, nie wykluczamy też złożenia wniosku o obniżenie pensji burmistrzowi. Decyzje w tej sprawie zostaną podjęte pod koniec miesiąca.
       
  Podczas czwartkowej sesji podjęta zostanie natomiast uchwała o wygaśnięciu mandatu Dariusza Kaźmierczaka. Jego miejsce zajmie kolejna osoba z listy SLD - kandydująca w ostatnich wyborach. Będzie to Danuta Ogińska, sołtys Brzyskorzystewka. Już na samym początku obrad złoży ślubowanie radnego i rozpocznie normalną, uchwałodawczą pracę.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 17 »